Paliesiaus dvare rengiamas netikėtas profesoriaus Juozo Rimo koncertas

Juozas Rimas. Algimanto Aleksandravičiaus nuotr.

Paliesiaus dvare rengiamas netikėtas profesoriaus Juozo Rimo koncertas

2024 m. rugsėjo 15 d. 14 val. Paliesiaus dvare įvyks Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesoriaus emerito Juozo Rimo koncertas, kuriame nuskambės lietuvių tautos ir Franco Schuberto dainos. Vokalo partiją atliekančiam J. Rimui fortepijonu akompanuos pianistė Lina Šatkutė.

„Mūsų tautos dainas suprantu kaip tobulas miniatiūras. Niekuo neseku, nieko nemėgdžioju jas, kaip ir F. Schuberto dainas, dainuodamas. Vadovaujuosi tik muzikos ir poezijos tekstų logika. Daina, kaip kiekvienas muzikos kūrinys, reikalauja autentiškos atverties – interpretacijos, tik jai būdingos ir būtinos intonacijos. F. Schubertas (1797–1828) – pirmasis iškilus muzikinio romantizmo atstovas, vienas reikšmingiausių melodistų muzikos istorijoje. Svarbiausią vietą jo kūryboje užima dainos, reikalaujančios subtilios vokalizacijos, vadinamos „Lied“ stiliumi.“ – sako profesorius J. Rimas.

Profesorius yra apie 50 lietuvių ir kitų tautų kompozitorių kūrinių obojui pirmasis atlikėjas. 1971 m. pirmasis iš atlikėjų pučiamaisiais instrumentais Lietuvoje surengė dviejų dalių rečitalį Valstybinės filharmonijos salėje. Išleido penkias autorines plokšteles ir tris kompaktinius diskus. Skaitė pranešimus mokslinėse konferencijose. Kaip solistas dalyvavo klasikinės, šiuolaikinės, folkloro ir džiazo muzikos festivaliuose. Nuo 1989 m. dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Yra šios akademijos profesorius emeritas. Apdovanotas Vytauto Didžiojo ordinu ir Vyriausybės kultūros ir meno premija.

2005–2019 m. jis įrašė lietuvių liaudies dainų Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studijoje, atliko jų Thomo Manno festivalyje ir daugelyje Lietuvos regionų mokyklų, 2006 m. išleido kompaktinį diską „Atvertys“ su 22 lietuvių liaudies dainų solo įrašais (studija „Juosta Records“).

„J. Rimas ant muzikinio teksto neužmeta scholastinių sąvokų tinklo, kūrinio „nemėsinėja“. Jis skaito gilumines jo prasmes, nes apčiuopia ir pajaučia gyvos, skambančios muzikos eigą, pulsavimą, harmonijos poslinkius, spalvų kaitą. Taip ryškėja formų įtampa, tokia svarbi garsų architektonikos iškalbai. Tai – kūrybingo artisto požiūris, ganėtinai svarbus ir interpretavimu besidominčiai muzikologijai.“ – atlikėjo išskirtinumą įvardina muzikologas Edmundas Gedgaudas.

Pianistė Lina Šatkutė baigė Kauno J. Naujalio muzikos gimnaziją (mokytojos V. Kulvietienės klasę). 2003 m. ji įgijo magistro laipsnį LMTA (docento J. Bialobžeskio ir profesorės N. Ralytės klasė). Ji yra tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatė, aktyviai koncertuoja su žymiais Lietuvos ir užsienio atlikėjais: aktyviai bendradarbiauja su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, saksofonininku Petru Vyšniausku, akordeonininku Martynu Levickiu ir daugeliu kitų.

Daugiau informacijos: https://paliesiausdvaras.lt/pasaga/lietuviu-tautos-ir-franco-suberto-dainos

Organizatorių inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment