Ansamblio „Lietuva“ koncerte „Cherchez la Femme“ – trys moterų stichijos

Ansamblio „Lietuva“ koncerte „Cherchez la Femme“ – trys moterų stichijos

Gegužės 15 d. 18 val. Vilniaus rotušėje įvyks koncertas, kuriame muzikos kalba įsisiūbuos trys stichijos – Bona Sforca, Barbora Radvilaitė ir Karmen. Vienam muzikiniam vakarui suskambės trijų skirtingų kompozitorių kūriniai, kuriuos atliks valstybinio ansamblio „Lietuva“ orkestras, vadovaujamas vyr. dirigento dr. Egidijaus Kavecko, bei jaunosios kartos operos solistai – sopranas Ilona Pliavgo ir bosas-baritonas Martynas Žukauskas.

Georges Bizet „Karmen siuita“ – viena būsimos programos intrigų. Liepsnojančio temperamento Karmen su kuo nors supainioti sunku, tačiau kaip suskambėtų lietuviškoji jos versija? Prancūzija savo darbais ir šimtmečius menančiu palikimu stulbina pasaulį, o lietuvių menininkai iki šiol iš jų semiasi kūrybinio įkvėpimo.

Kaip šiuolaikiškus ieškojimus įkvepia praeitis? Muzikinę intrigą ruošia ir kompozitorė Jurgita Mieželytė. Koncerte „Cherchez la Femme“ įvyks pasaulinė jos kūrinio premjera „Barbora – perlai ir lelijos“, dedikuota tautinių instrumentų orkestrui. J. Mieželytės muzika spalvinga tiek instrumentų sudėtimis, tiek kompozicine technika, o naujas kūrinys pristatomas bendradarbiaujant su Lietuvos kompozitorių sąjunga.

Giedrius Kuprevičius – trečiasis vakaro kompozitorius. Jis šiemet mini 80-metį, tad įprasminant jo kūrybinius nuopelnus, koncerte bus atliekami fragmentai iš operos „Karalienė Bona“, nukelsiantys į didingus LDK laikus ir atskleisiantys dar vieną moteriškumo pradą. Nors karalienė Bona mūsų sąmonėje įsitvirtinusi kaip moteris, gaubiama konfliktų ir tamsių šešėlių, ji į Europos pakraštį atnešė renesansą – meno ir mokslinius pasiekimus, dvaro kultūrą, ekonomikos ir ūkio klestėjimą, madą bei virtuvės naujoves.

„Kai 2022 metais ruošėmės prancūzų klasikos premjerai, tikrai buvo įdomu, kaip tokia elegantiška ir pastelinė impresionistinė muzika skambės bei išsiskleis mūsų lietuviškų nacionalinių instrumentų – kanklių, birbynių, lumzdelio – spalvose, kas nėra įprasta. Sumanymas pasiteisino. Mes, kaip muzikantai, plečiame savo galimybes, o ta nauja patirtis, unikalus skambėjimas kartu suintriguoja žiūrovus. Dabar pristatome itin temperamentingą orkestro programą, kuri, tikiu, vėl nustebins“, – į koncertą kviečia ansamblio „Lietuva“ vyr. dirigentas Egidijus Kaveckas.

PROGRAMA:
Jurgita Mieželytė „Barbora – perlai ir lelijos“. Atlieka ansamblio „Lietuva“ orkestras
Giedrius Kuprevičius. Fragmentai iš operos „Karalienė Bona“. Aranžuotoja Rūta Raginytė. Atlieka ansamblio „Lietuva“ orkestras, solistai Ilona Pliavgo (sopranas) ir Martynas Žukauskas (bosas-baritonas)
Georges Bizet „Karmen siuita“. Aranžuotojas Arvydas Jankus. Atlieka ansamblio „Lietuva“ orkestras

Bilietus platina bilietai.lt.

Organizatorių inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment