Migluma pristato antrąjį minialbumą ir kviečia jį išgirsti gyvai Vilniuje

Migluma. Elenos Krukonytės nuotr.

Migluma pristato antrąjį minialbumą ir kviečia jį išgirsti gyvai Vilniuje

Elektroninės muzikos kompozitorė ir atlikėja Migluma – Miglė Palkevičiūtė šiandien išleidžia antrąjį savo minialbumą „Moth“. „Tai – ryšio su lietuvių kultūra ir jos paveldu paieškos per garsą“, – teigia kūrėja.

Albumą Migluma pristatys vieninteliame koncerte Vilniuje, kovo 15 dieną klubo „Opera Social House“ scenoje.

„Kuriant minialbumą „Moth“ daugiau domėjausi pačiu žmogumi ir žmonių santykiais, o svarbiausia – bandžiau suvokti kas esu ir kodėl esu tokia, kokia esu. Daug dėmesio skyriau ir lietuvių liaudies muzikos sąskambiams“, – pasakoja Migluma.

Be lietuvių liaudies dainų, naujuose kūriniuose susipina platus kitų muzikinių stilių spektras – nuo džiazo įtakų iki elektroninės, avangardinės ir populiariosios muzikos. Įdomu, jog kuriant visas šešias albumo dainas buvo naudojamas vienintelis instrumentas – balsas. Tai, pasak atlikėjos, kūrybai suteikė dar daugiau asmeniškumo ir tyrumo.

Kaip teigia kūrėja, „Moth“ švenčia pasaulio įvairovę, o kartu atspindi šiuolaikinio lietuvio menininko tapatybės paieškas: „Mane ir mano kartą suformavo panašūs reiškiniai kaip globalizacija, internetas, Vakarų pasaulio įtakos, bet visų svarbiausia – tai, kad mus visus jungia mūsų šaknys.“

Beieškant savųjų šaknų, albume vietą rado ir dainos lietuvių kalba. „Mano tikslas buvo sukurti tekstus, kurie ne tik turėtų gilią reikšmę, bet ir gerai skambėtų fonetiškai. Tiesą sakant, nebuvo lengva prisijaukinti lietuvių kalbą, nes dainuojant ir kuriant gimtąja kalba jautiesi tarsi po padidinamuoju stiklu“, – sako Migluma.

Albumo kūrybos procesą, pasak jos, įkvėpė ir kitų moterų kūryba. „Atsiranda vis daugiau vokalisčių kompozitorių, kurios naudojasi savo balsu kaip įvairialypiu instrumentu, tarp jų – Marina Herlop, Lyra Pramuk, Erin Gee. Besidomėdama kompozitore Pauline Oliveros susipažinau su įkvepiančia improvizacine praktika „Deep listening“. Išmokau dėmesingumo detalėms, įsiklausyti ir priimti tinkamai išjaustus sprendimus reikiamu momentu“, – teigia kūrėja.

Išgirsti šešis minialbumo „Moth“ kūrinius nuo šiandien galima visose skaitmeninėse muzikos klausymosi platformose.

Už albumo miksavimą ir masteringą Migluma širdingai dėkoja Tomui Valečkai, už magišką albumo viršelį – grafikos dizainerei Lelijai Populaigytei bei fotografei Elenai Krukonytei. Albumo leidybą dalinai finansuoja asociacija Agata bei Lietuvos kultūros taryba.

Prieš metus išleidusi debiutinį minialbumą „Nebula“ ir naujojo „Moth“ pristatymui besiruošianti atlikėja neslepia: „laukia ypatingi metai, iškart po albumo pristatymo kibsiu prie naujos kūrybos ir į pasiruošimą pasirodymui prestižiniame tarptautiniame muzikos festivalyje „Iceland Airwaves“.

Išgirsti naujausius kūrinius gyvai atlikėja ir kompozitorė kviečia į vienintelį albumo pristatymo koncertą Vilniuje, kuris vyks „Opera Social House“, Kovo 15 d. 19 valandą. Kartu pasirodys ir talentinga elektroninės muzikos kompozitorė bei atlikėja Hedda Gamma, o vakarą su elektronikos selekcija užbaigs DJ Sinkopatas.

Migluma – Moth

Organizatorių inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment