Kaune – dvi pasaulinės šiuolaikinės vokalinės muzikos premjeros

Doris Huber, Rupertas Huberis ir „Vokalinio meno tinklo“ ansamblis.

Kaune – dvi pasaulinės šiuolaikinės vokalinės muzikos premjeros

2024 m. kovo 7 d., ketvirtadienį, 18:30 val. Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje (Žemaičių g. 31A) „Vokalinio meno tinklo“ ansamblis kartu su garso menininku, kompozitoriumi ir dirigentu Rupertu Huberiu (Austrija) bei dainininke, butoh judesio specialiste Doris Huber (Austrija) pristatys du dar neskambėjusius kūrinius: Ruperto Huberio „Miško dvasios“ ir kompozitorės Agnės Mažulienės „Tykuma“. Koncerte taip pat skambės specialiai „Vokalinio meno tinklo“ ansambliui parašytas Roberto Morano kūrinys „Solenga“, Pauline Oliveros ir Christiano Wolffo kompozicijos.

Koncerto metu skambėsiančią R. Huberio lietuvių folkloro muzikos įkvėptą improvizaciją vokaliniam ansambliui ir skudučiams „Miško dvasios“ inspiravo Pietų Amerikos genčių šamanų praktikos ir jų metu pasiekiamos būsenos. Kompozitorius jas analizuoja iš akademinės muzikos ir garso meno perspektyvos. Pirmą kartą klausytojams bus pristatyta ir Agnės Mažulienės kompozicija „Tykuma“, o specialiai „Vokalinio meno tinklo“ ansambliui parašytas R. Morano kūrinys „Solenga“ (lotyniškai sol reiškia saulė, o ange – angelas), davė pavadinimą visam koncertui.

Ansamblio „Vokalinio meno tinklas“ ir Ruperto Huberio pažintis užsimezgė 2023 m. Druskininkų meno rezidencijoje, kurią organizavo Lietuvos kompozitorių sąjunga. R. Huberiui Lietuvos gamta, jos nepaliestas natūralumas ir laikas su Lietuvos muzikos ir garso menininkas paliko tokį stiprų įspūdį, jog jis nusprendė sugrįžti į Lietuvą ir paruošti koncertinę programą.

„Pažintis su R. Huberiu buvo netikėta ir labai organiška. Po susitikimo Druskininkuose, Rupertas negalėjo išmesti Lietuvos iš galvos ir nusprendė grįžti su kūriniu, dedikuotu Lietuvos gamtai, įtraukiant folklorinės muzikos instrumentą – skudučius ir suteikiant jam lietuvišką pavadinimą „Miško dvasios“. Taip pat Rupertas mus pakvietė jį pristatyti Austrijoje vyksiančiame prestižiniame šiuolaikinės muzikos festivalyje „Aspekte“! Mane, kaip lietuvių atlikėją, labai motyvuoja toks stiprus žavėjimasis mūsų kultūra ir noras ją reprezentuoti tarptautiniu mastu šiuolaikinės muzikos kontekstuose“, – įspūdžiais dalinasi „Vokalinio meno tinklo“ meno vadovas, kontratenoras Vaidas Bartušas.

Programą atliks: Doris ir Rupertas Huberiai (vokalas), Ieva Marmienė (sopranas), Ilona Pliavgo (sopranas), Roberta Daugėlaitė (mecosopranas), Vaidas Bartušas (kontratenoras), Alfredas Miniotas (bosas). Dirigentas Rupertas Huberis.

Renginys nemokamas! Organizatorius – „Vokalinio meno tinklas“, partneris „Sodas 2123“.

Organizatorių inf.

 

Komentarų dar nėra

Post A Comment