Koncertų-paskaitų serija 720°: atlikėjas ir kūrėjas viename kūne  

Aleksander Wnuk. Foto: Joanna Gałuszka

Koncertų-paskaitų serija 720°: atlikėjas ir kūrėjas viename kūne  

Praeitą savaitę prasidėjo šiuolaikinės eksperimentinės muzikos koncertų-paskaitų ciklas 720°, Vilniaus bendruomenei pristatysiantis Lietuvoje dar nematytus garsius tarptautinės scenos kūrėjus-atlikėjus, kurie nustebins netikėtais performansais, aukščiausios klasės profesionalumu ir pasidalins savo kūrybiniu procesu bei idėjomis paskaitose.

„Ciklas siekia kvestionuoti įsisenėjusią hierarchiją tarp atlikėjo ir kompozitoriaus atskleidžiant pavyzdžius, kai kompozitorius neatsiejamas nuo atlikėjiško proceso, o atlikėjas – nuo kūrybinio. Hierarchinis atlikėjo ir kompozitoriaus skirstymas vis dar gajus tam tikrose lietuviškos muzikinės scenos apraiškose. Būtent todėl 720° rengiami koncertai suteiks galimybę permąstyti šias atgyvenusias nuostatas bei pasisemti įkvėpimo serijos organizacinės komandos atrinktose atlikimo ir kūrybos simbiozės praktikose“, – teigia serijos kuratorius Kristupas Gikas.

Vienas svarbiausių 720° tikslų – Vilniaus miesto auditorijai atskleisti tarptautinėje muzikos arenoje ryškų pėdsaką palikusius, tačiau lietuviškai scenai dar nepristatytus atlikėjus-kūrėjus. Ši programa tyrinėja vis dar mažai dėmesio Lietuvoje sulaukiančią praktiką – kūrėjus, derinančius atlikėjišką bei kūrybinę sritis. Serijos atlikėjai-kūrėjai unikalūs kaip tam tikrų muzikinių apraiškų, nišų pionieriai ir menininkai, pasižymintys autentišku, savitu kūrybiniu braižu. Ši serija ypač aktuali Vilniaus eksperimentinės, elektroninės, improvizacinės muzikos lauko kūrėjams ar mėgėjams.

Renginių serijos metu bus galima išgirsti ne tik atlikėjų-kompozitorių pasirodymus, bet ir susipažinti su jų idėjomis, muzikinėmis praktikomis ir jų įgyvendinimu per diskusijas-paskaitas, kurios persipins su pačiais pasirodymais. Šių diskusijų metu žiūrovai turės galimybę iš labai arti susipažinti su kviestiniais svečiais, jų kūrybiniais metodais ir užduoti visus kylančius klausimus tiek apie pasirodymą, tiek apie atlikėjų-kūrėjų praktikas apskritai.

Bus pristatomi 4 tarptautinėje scenoje pripažinti menininkai: tai garso skulptūrų menininkas iš Švedijos  Johannes Bergmark, Nyderlandų fleitininkė Anne La Berge ir du svečiai iš Lenkijos: elektrinės gitaros atlikėjas Wojciech Blazejczyk ir perkusininkas Aleksander Wnuk.

Ateinantys serijos 720° renginiai vyks rugsėjo 30, spalio 1 ir 2 dienomis nuo 19 val. „Ideas Block – kompresorinė“. Renginį organizuoja „LENsemble“ (Lietuvos ansamblių tinklas), remia Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba. Bilieto į visus renginius kaina – 10 eurų, studentams – 5 eurai, bilietas į vieną renginį – 5 eurai. Bilietus galite įsigyti renginio vietoje.

Lietuvos muzikos antena

Komentarų dar nėra

Post A Comment