Duetas „Superkoloritas“ pristatė pirmąją savo vinilinę plokštelę „Debiutas +“

Ugniaus Bagdonavičiaus nuotr.

Duetas „Superkoloritas“ pristatė pirmąją savo vinilinę plokštelę „Debiutas +“

Naujosios estrados šaukliai, duetas „Superkoloritas“ rudenį pasitinka geromis žiniomis. Vakar elektrinės estradinės muzikos grupė klausytojams pristatė pirmąją vinilinę plokštelę „Debiutas +“.

Jaukiai Vilniaus kavinėje „Strange Love“ susėdusiems klausytojams Adomas Koreniukas ir Giedrė Nalivaikaitė sekė muzikines pasakas apie meilę ir pajūrį, pasakojo niekur negirdėtas istorijas apie plokštelės ir dainų atsiradimą bei dalijo autografus.

„Ši plokštelė labai ypatinga tuo, jog ilgame muzikos kūrimo procese tai yra tam tikras finalizavimo, išsipildymo taškas. Buvo ir sunkių, ir labai lengvų, smagių kūrybinių momentų su Giedre kuriant muziką ir žodžius. Vinilas – viso to materializacija. Taip pat, galima romantiškai pasvajoti, kuris iš viso vinilų tiražo ilgiausiai „išgyvens“ ir kaip toli ateityje bus pasiklausytas ir net viliuosi – ką nors nustebins. Elektrinė estradinė muzika dėl savo sąsajų su estrada labai tinkama vinilo formatui. Estrada Vinile – taip ir turėtų būti!“, – plokštelės išleidimu džiaugėsi vienas iš dueto narių Adomas Koreniukas.

Pirmoje grupės vinilinėje plokštelėje sutilpo 9 kūriniai. Be „Superkolorito“ albumo „Debiutas“ dainų klausytojai taip pat ras singlus „Vasara Pasaka“, „Ji Buvo Balta“ bei grupės perdainuotą M. Tamošiūno dainą „Amžinas šokis“, su kuria atlikėjai pernai metais pasirodė LRT televizijos projekte „Dainuoju Lietuvą“. Ši „Superkolorito“ dainos versija iki šiol niekur nebuvo išleista.

Įdomu, jog būtent daina „Amžinas šokis“ suvedė grupę su plokštelę išleidusia „Vinilo Studija“. „Pirmą kartą apie „Superkoloritą“ sužinojau visai atsitiktinai, bežiūrint TV projektą „Dainuoju Lietuvą“. Pamačiau juos atliekant vieną geriausių lietuviškų funk-disco kūrinių „Amžinas šokis“, dar 1982-aisiais įdainuotą šviesios atminties J. Miščiukaitės. „Superkolorito“ versija labai „užkabino“. Jų muzika skamba jaukiai, šiltai, lietuviškai ir kažkiek nostalgiškai – tai lietuviškos estrados refleksija XXI amžiuje“, – mintimis dalijosi vienas iš „Vinilo Studijos“ įkūrėjų Mindaugas Žilinskas.

Vakaro metu atlikėjai ne kartą dėkojo „Vinilo Studijai“, patikėjusiai ir išleidusiai jų muziką vinilo pavidalu. „Patys plokštelės buvome nusprendę neleisti, tačiau Vilniaus knygų mugėje visai atsitiktinai sutikau Mindaugą ir Artūrą iš „Vinilų Studijos“. Tiesą sakant, atėjau pas juos raustis senų lietuviškų plokštelių dėžėse, ieškoti užpustytų estrados lobių kaip kartais mėgstame daryti, o jie čia pat ėmė ir pasiūlė susitikti dėl „Superkolorito“ vinilo leidybos!“, – pasakojo grupės gitaristė ir vokalistė Giedrė Nalivaikaitė.

Grupės nariai taip pat dėkingi dizainerei Aurelijai Slapšytei už vaizdingą „Debiutas+“ viršelį ir fotografei Miglei Kirklytei už nuotraukas, netikėtai tapusias viršelio dalimi.

Pirmąją „Superkolorito“ vinilinę plokštelę nuo šiandien galima įsigyti Vilniuje esančioje „Vinilo Studijoje“.

Praėjusią vasarą pirmąkart užlipęs ant lietuviškos scenos, duetas spėjo nuveikti išties daug – ne tik išleisti albumą, vinilą ir sugroti LRT televizijoje su orkestru, bet ir surengti pasirodymus užsienio publikai – MENT festivalyje Slovėnijoje bei „Fusion Festival“ Vokietijoje.

„Superkoloritas“ inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment