Ansamblis „Synaesthesis“ koncertuos su dirigentu iš Jungtinės Karalystės

Ansamblis „Synaesthesis“. Monikos Jasevičiūtės nuotr.

Ansamblis „Synaesthesis“ koncertuos su dirigentu iš Jungtinės Karalystės

Ar koncertas XXI a. gali būti kitoks, nei esame įpratę? Apie tai svarsto šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“, pristatydamas programą „Koncertas tėra žaidimas II“. Birželio 21 d., trečiadienį, 18 val., Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje susiburs išskirtinės ansamblio atlikėjų pajėgos, o specialiai šiai programai į Lietuvą atvyksta ir dirigentas iš Jungtinės Karalystės Toby Thatcheris.

Prieš septynerius metus, 2016 m. balandį, ten pat, LMTA Didžiojoje salėje, nuskambėjo koncertas „Koncertas tėra žaidimas“, kuriuo ansamblio „Synaesthesis“ vadovė, pianistė Marta Finkelštein siekė permąstyti koncerto kaip reiškinio tradiciją ir atrasti naujas galimas jo formas šiuolaikybėje. Nuo to laiko pianistė toliau į šį klausimą atsakymo ieškojo kuruodama daugybę vėlesnių sėkmingų ansamblio „Synaesthesis“ projektų, o taip pat rengdama daktaro disertaciją.

Po septynerių metų gimusioje programoje „Koncertas tėra žaidimas II“ pristatomi įdomiausių mūsų laikų kompozitorių Brigittos Mutendorf, Raphaëlio Cendo, Fausto Romitellio ir Mirelos Ivičevič kūriniai. Juos atliks seniai scenoje nematyta išplėstinė ansamblio „Synaesthesis“ sudėtis, o prie dirigento pulto specialiai šiam nuotykiui atvyksta australų-britų dirigentas Toby Thatcheris. Tai išskirtinis menininkas, ką įrodo ir jo artimiausio sezono planai: dirigentas debiutuos diriguodamas tokiems ansambliams kaip „Ensemble Intercontemporain“ ar „Musikfabrik“.

„Skaičiuoju paskutines minutes iki debiuto Lietuvoje. Nepaprastai laukiu susitikimo su ansamblio „Synaesthesis“ muzikantais. Man labai įdomu, kaip kartu rasime būdą interpretuoti šią neeilinę programą: prisotintą, labai koncentruotą. Atrodo, kad šie kūriniai ribotoje erdvėje sutalpina viską. Ar tai būtų Jeano Luco Nancy koncentruotų patirčių filosofija, kurią per garsą tyrinėja Brigitta Muntendorf; ar sodrios Raphaelio Cendo spalvos; ar Fausto Romitellio haliucionuojantis garsovaizdis, besisukantis aplink vienintelį toną; ar Mirelos Ivičevič pasikartojančių faktūrų ir atmosferų koliažas, kurį apjungia politinės ir meninės intencijos“, – savo būsimą kūrybinę viešnagę Lietuvoje komentuoja Toby Thatcheris.

„Koncertas tėra žaidimas II“ – LMTA Didžiojoje salėje birželio 21 d., trečiadienį, 18 val. Dalyvauja ansamblio „Synaesthesis“ nariai: Vytenis Gurstis (fleita), Artūras Kažimėkas (klarnetas), Arminas Bižys (saksofonas), Kamilė Kubiliūtė (smuikas), Monika Kiknadze (altas), Arnas Kmieliauskas (violončelė), Pranas Kentra (el. gitara), Joana Daunytė (arfa), Marta Finkelštein (fortepijonas), Lukas Budzinauskas (perkusija), dirigentas – Toby Thatcher.

Šis koncertas – tai Martos Finkelštein doktorantūros tyrimo „Muzikos kuratorystė šiuolaikybėje: kontekstai, lietuviškoji scena ir ansamblis „Synaesthesis““ gynimo meninė dalis. Projekto partneris – Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

„Synaesthesis“ inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment