Kultūros naktyje bus pristatytas audiovizualinis performansas „Tapatumai“

Performansas „Tapatumai“. Kęstučio Urbono nuotr.

Kultūros naktyje bus pristatytas audiovizualinis performansas „Tapatumai“

Birželio 16 d. 18 val. „Kultūros nakties“ renginių maratono metu alėjoje tarp Okupacijos ir laisvės kovų muziejaus ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Lietuvos žmonių su negalia sąjunga pristatys profesionalių menininkų ir žmonių su negalia performansą „Tapatumai“. Organizatoriai tikisi, kad renginys įtrauks kiekvieną dalyvį ir praeivį ir įkvėps iš naujo atrasti savo ir šalia esančiojo tapatumą. Projekto autoriai – kompozitorė Snieguolė Dikčiūtė, dailininkė Audronė Brazauskaitė, režisierius Saulius Čėpla.

Kuriantis ir kuriamas tapatumas – kuo jis svarbus individui ir visuomenei? Kaip jis keičiasi, kai susiduriame su kito tapatybės ženklais? Kasmetiniame Lietuvos žmonių su negalia ir profesionalių menininkų kūrybiniame plenere ir performanse šiemet atsigręžiama į šiuos klausimus.

Beveik du dešimtmečius vykstantis projektas kviečia įvairaus plauko kūrėjus meninio vyksmo metu kartu nagrinėti svarbias visuomenėje aktualias temas. Projekto kūrėjai ir sumanytojai meno terapeutai Snieguolė Dikčiūtė, Audra Brazauskaitė ir Saulius Čėpla atsineša muzikos, vizualiųjų menų ir teatro patirtis, su dalyviais kurdami įtraukiančius performansus. Šiemet, karo Ukrainoje akivaizdoje, išryškėjo poreikis kalbėti apie individo, visuomenės ir etninę tapatybę.

S. Dikčiūtė pastebi, kad skirtingų tapatumų susidūrimai lemia kultūrų ir pasaulio judėjimą: „Performansas kalba apie tai, kad pasaulis yra vientisas, bet jį sudaro skirtingos kultūros. Kiekviena jų įneša kažką savito, integruojasi, įgauna naujus pavidalus, nyksta, įsibrauna į kitą. Moderniomis, o kartais ir ekscentriškomis meno priemonėmis atlikėjai jungsis į spontanišką, niveliuojantį veiksmą, atrandantį vis kitas dimensijas ir perspektyvas“.

Performanso dalyviai kūrybinių dirbtuvių metu leidosi į šias tapatumų ir tapatybių paieškas. Profesionalūs šiuolaikinės muzikos kūrėjai Kornelijus Pukinskis, Dominykas Snarskis, Marius Mockevičius ir Matas Samulionis, dailininkai Paulius Juodišius, Gintarė Luč ir Vilma Aleksienė, Lietuvos žmonių su negalia sąjungos Muzikinio teatro trupė MTT bei karo Ukrainoje pabėgėliai jų metu jungėsi į skirtingas „gentis“ – kūrė savitus tembrus, struktūrą ir kultūrinius ženklus turinčias bendruomenes. Skirtingos „gentys“ tarpusavyje kūrė, dalinosi, naikino, jungė ir kūrė tam tikras savo ir kito tapatybių dalis. To rezultatas – bendras ir vientisas performansas, kurio metu galėsime stebėti naujo instrumento sukūrimą.

„Mūsų tikslas buvo meno priemonėmis sukurti vienetą, kuriame yra vietos visiems, kur kiekvienas gali groti tuo pačiu instrumentu, susikuriančiu čia pat, per kismą, naikinimą, atradimą ir performatyvų persiorientavimą. Kad ir kokie bebūtume skirtingi etniškai ar savo fizinėmis galimybėmis, visi galime groti šiuo instrumentu ir turėti savitą, išskirtinį skambesį“ – pasakoja S. Dikčiūtė.

Daugiau informacijos >>

Organizatorių inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment