Konkurso „Vox juventutis“ koncerte – išpuoselėtas skambesys ir netikėti erdviniai sprendimai

Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“, meno vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas, Tomo Tereko nuotr.

Konkurso „Vox juventutis“ koncerte – išpuoselėtas skambesys ir netikėti erdviniai sprendimai

2023 birželio 10 d., šeštadienį, 19 val. Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčioje įvyks XVII jaunųjų kompozitorių kūrinių chorui konkurso „Vox juventutis“ baigiamasis koncertas. Konkurso finalininkų kūrinius atliks Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“, meno vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas. Renginio metu paaiškės šių metų nugalėtojai.

Koncerte skambės Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų – Evaldo Aleknos, Domanto Balso, Luko Butkaus, Karolio Dabulskio, Adam Färnlöf, Karolinos Kieraitės, Deivido Kuktos, Miglės Palkevičiūtės ir Matīss Vikmanis – konkursui sukurtų kūrinių premjeros.

Konkurso komisijos nariai – kompozitoriai Beata Juchnevič, Antanas Kučinskas, dirigentai Artūras Dambrauskas, Milda Švelnienė ir muzikologė Laimutė Ligeikaitė – darbą pradėjo dar balandžio pabaigoje, kuomet iš 15 konkursui pateiktų kūrinių į finalą atrinko devynis. Pagrindiniai atrankos kriterijai, kuriais vadovavosi ekspertai, – žmogaus balso ir choro galimybių paisymas, kūrinio komunikacija su atlikėju ir būsimu klausytoju, informatyvi ir taisyklinga notacija bei atitikimas temai. Šių metų konkurso tema – erdviniai sprendimai ir multichorinė faktūra. Dalyviai buvo kviečiami pateikti specialiai Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčios erdvei pritaikytus kūrinius, išdėstant atskiras choro grupes skirtingose bažnyčios vietose (scenoje, balkone, sakykloje ir kt.), surežisuojant atlikėjų judėjimą kūrinio atlikimo metu.

Baigiamojo „Vox juventutis“ koncerto metu komisija išrinks ir paskelbs konkurso I, II ir III premijų laureatus, choro „Jauna muzika“ dainininkai rinks jiems labiausiai patikusį kūrinį, o koncerto klausytojai galės išreikšti savo nuomonę rinkdami publikos simpatijų prizo nugalėtoją. Tiek komisija, tiek žiūrovai kūrinius gyvai išgirs pirmą kartą, o kuris kompozitorius yra kurio kūrinio autorius – paaiškės tik vakaro pabaigoje, skelbiant konkurso rezultatus.

Ilgiau nei mėnesį repetavęs ir net devynias premjeras specialiai šiam koncertui paruošęs choras „Jauna muzika“, Lietuvoje vertinamas kaip vienas ryškiausių ir pajėgiausių vokalinių kolektyvų. Choras ne tik aktyviai koncertuoja, bet ir yra įvairių projektų iniciatorius: jau šešioliktus metus rengia konkursą „Vox juventutis“, nuo 1995 m. – tarptautinius choro muzikos interpretavimo kursus, kuriuos veda žymūs pasaulio choro meno specialistai. Per 30 metų „Jauna muzika“ sukaupė įvairų ir vertingą repertuarą, kuris apima visų epochų meistrų partitūras chorui a cappella, vokalinės-instrumentinės muzikos šedevrus ir premjeras. Svarbią vietą choro repertuare užima šiuolaikinė muzika.

Kompozitorius ir dirigentas V. Augustinas chorui „Jauna muzika“ vadovauja nuo 1992 m. Jis taip pat dėsto LMTA kompozicijos, choro dirigavimo, dainavimo ir džiazo katedrose, yra Kompozicijos katedros vedėjas, profesorius. Reikšmingiausia ir gausiausia V. Augustino kūrybos dalis – chorinė muzika. Ji nuolat atliekama Lietuvoje ir užsienyje įvairiuose festivaliuose, koncertuose, chorų konkursuose. 2010 m. už chorinio meno galių plėtrą ir sakralinės muzikos šiuolaikiškumą V. Augustinas buvo apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

XVII jaunųjų kompozitorių kūrinių chorui konkurso „Vox juventutis“ baigiamasis koncertas įvyks 2023 birželio 10 d. 19 val. Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčioje. Atlikėjai – Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“, dirigentas V. Augustinas. Renginio vedėja – muzikologė Rasa Murauskaitė. Įėjimas laisvas.

Konkursą rengia Lietuvos kompozitorių sąjunga, Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“. Partneriai – Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos muzikos informacijos centras. Rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, LRT.

Lietuvos muzikos antena

Komentarų dar nėra

Post A Comment