Baigiamuosiuose „Kontakto“ koncertuose – muzikinės spalvos ir jų deriniai

Ansambliai „Melos“ ir „Cello Club“. Tomo Tereko nuotr.

Baigiamuosiuose „Kontakto“ koncertuose – muzikinės spalvos ir jų deriniai

Gruodžio 10 dieną vyks baigiamasis šiuolaikinės muzikos festivalio KONTAKTAS renginys – koncertai „Monochrome“ ir „Polychrome“. Nacionalinėje dailės galerijoje klausytojai turės galimybę išgirsti naujosios vokalinės muzikos kolektyvą „Melos“ ir violončelių ansamblį „Cello Club“, taip pat – Austrijos šiuolaikinės muzikos ansamblį „Black Page Orchestra“. Koncertai, vyksiantys nuo 19:00 ir 21:00 valandos, stebins klausytojus dar negirdėtais sąskambiais ir išskirtiniais muzikiniais deriniais.

Pirmajame vakaro koncerte „Monochrome“ skambės nauji kūriniai, atliepiantys monochrominius balsų ir stygų atspalvius, obertonus ir rezonansus, vos pastebimas vibracijas. Vokalinės muzikos kolektyvo narės Augustė Andrijauskaitė, Justina Leinartaitė, Gabrielė Bilevičiūtė, Karolina Ramonė, Karolina Macytė, Ūla Zemeckytė, Ona Aleksiūnaitė ir Neringa Kaminskaitė kartu su violončelės meistrais Arnu Kmieliausku, Roku Vaitkevičiumi, Evaldu Petkumi, Domu Jakštu ir Povilu Jacunsku bei dirigentu Karoliu Variakoju, atliks specialiai šiam koncertui sukurtus Lietuvos kompozitorių Alberto Navicko, Egidijos Medekšaitės, Mykolo Natalevičiaus bei Žibuoklės Martinaitytės kūrinius. 2023 m. pradžioje bus išleistas ir „Monochrome“ albumas.

Antrasis vakaro koncertas – progresyviojo Austrijos šiuolaikinės muzikos ansamblio „Black Page Orchestra“ pasirodymas. Programoje – lietuvių kompozitorės Rūtos Vitkauskaitės premjera, taip pat austro Peterio Ablingerio bei pačių ansamblio narių – Alfredo Ovalleso ir Matthias Kranebitterio – kompozicijos. Koncerte atlikėjai ir kūrėjai kvies klausytojus susipažinti su skirtingų instrumentų tembrine įvairove, jų tarpusavio derinimu, o taip pat ir pasimėgauti žanrų įvairove. Netradicinė ansamblio sudėtis, primenanti roko grupę, leidžia akademinei šiuolaikinei muzikai peržengti savo žanro ribas.

„Kontaktas“ – tai provokuojančios naujos muzikos renginių serija, kurioje skamba įdomiausi šių dienų kompozitoriai ir atlikėjai. Čia pristatomi nauji kūriniai, o ypatingą reikšmę turi kūrybiniai procesai, apimantys kompozitorių ir atlikėjų bendradarbiavimą. Abi pusės kviečiamos eksperimentuoti, ieškoti naujų instrumentų raiškos būdų ir permąstyti savo kūrybines nuostatas.

Daugiau informacijos apie renginį galite rasti Facebook puslapyje Kontaktas ir www.kontaktasvnems.com. Bilietus platina tickets.paysera.com.

Organizatorių inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment