„lazy diamond’s underground“ pristato debiutinį albumą „Stone Poetry“

Duetas „lazy diamond’s underground“. Dovydo Žilinsko nuotr.

„lazy diamond’s underground“ pristato debiutinį albumą „Stone Poetry“

Duetas „lazy diamond’s underground“ pristato net ketverius metus gludintą debiutinį albumą „Stone Poetry“: aštuoniuose atmosferiškuose albumo kūriniuose susilieja dark jazz, neo soul, downtempo, rap, tribal ir kitų stilių elementai, psichodeliniai garsai bei vokalinės-instrumentinės improvizacijos. Visa tai kuria du „lazy diamond’s underground“ nariai – Paulina Simutytė (vokalas, perkusija) ir Andrius Šiurys (elektronika, fliugelhornas). Pasak jų, šis albumas – tai garso ir šviesos kelionė per akmenimis nuspalvintą vandenį.

Du albumo kūriniai – „Dapi Seeds“ bei „Finding Silhouettes“ – kaip atskiri singlai buvo išleisti dar šią vasarą ir pateko į klausomiausių radijo stoties LRT Opus kūrinių topus, o vasaros pabaigoje „lazy diamond’s underground“ laimėjo antrąją vietą jaunų grupių konkurse „Novus“.

„Kūrybinis procesas tęsėsi išties ilgai, bet manau, kad per tuos kelis metus subrandinome savitą skambesį. Netgi pakeitėme savo instrumentus – Paulina akustinę perkusiją iškeitė į elektroninį būgnelį, o aš vietoj trimito ėmiau groti fliugelhornu“, – pasakoja grupės narys Andrius, ne tik sukūręs elektroniką ir įrašęs fliugelhorno partijas, bet ir atlikęs albumo įrašų bei suvedimo darbus.

„Stone Poetry“ vienu metu yra ir muzikos, ir dailės albumas. Ieškodama akmens, simbolizuojančio brangakmenį, ir garso sintezės, grupės vokalistė bei dailininkė Paulina ne tik nutapė albumo viršelį, bet ir visoms muzikinėms kompozicijoms sukūrė unikalius dailės darbus, kuriems natūralų pigmentą išgavo iš uolienų, rastų Cedrono upelyje. „Šis upelis žemupyje teka į rytus, Neries link. Savybė „tekėti į rytus“, „tekėti prieš Saulę“ – būdingas senųjų baltų šventų šaltinių ir upelių bruožas“, – teigia menininkė. Pasak jos, akmuo šiame albume pasitelkiamas ir kaip materija, ir kaip metafora. Kūrybos procese jis išsikristalizavo ir įgavo naują idėjinį lygmenį. Šie Paulinos eksperimentai su pigmentais ir padiktavo albumo pavadinimą „Stone Poetry“.

Taip pat albume gausu netikėtų tekstų, kuriuos menininkė įvardija asociatyviosios kalbos proveržiais – abstrakcijomis ne tik dailėje, bet ir tekstuose. Girdimi skiemenys gali priminti skirtingus žodžius ar net kalbas, todėl kiekvienas klausytojas susikuria vis kitokią kūrinio prasmę. Naudojami specialūs ženklai, padedantys užrašyti ne tik girdimą, bet ir simbolinį kūrinio tekstą. Pavyzdžiui, kūrinyje „dny✽dnmoi✽ha | On a Second Floor“ išgalvotos kalbos žodžius atskiria pauzės simbolis ✻, vaizduojantis ašarų pavidalo spindulius. Jo reikšmė tampa svarbesnė už girdimus skiemenis.

Prie albumo įgyvendinimo prisidėjo Ignas Juzokas, kurio studijoje buvo atlikti pirmieji albumo įrašai, taip pat Rytis Šeškaitis, nufotografavęs visus Paulinos šiam albumui tapytus paveikslus. Andrius Grinevskis atliko garso paruošimo leidybai darbus.

„Stone Poetry“ pasirodė rudens pabaigoje, jį galima rasti visose muzikos klausymo platformose: YouTube, Spotify, Pakartot.lt, Bandcamp ir kt.

Albumo pristatymo koncertai vyks gruodžio 1 d. Vilniuje, „Opera Social House“, gruodžio 9 d. Palangoje, „Oldman“.

Dar vienas formatas, kaip galima patirti šį albumą – aplankyti „Stone Poetry“ dailės instaliaciją MMLAB erdvėje (Vokiečių g. 13A, Vilnius). Ji veikia nuo lapkričio 26 d. iki gruodžio 16 d., visą parą. Instaliacijoje eksponuojami originalūs Paulinos darbai. Prie kiekvieno iš jų rasite QR kodą, kurį nuskenavę nukeliausite į atitinkamo kūrinio ištrauką. Instalaicijos nuoroda čia.

 

Komentarų dar nėra

Post A Comment