„Improdimensijos“ rudens sezoną pradės ekskliuzyvinis Franko Gratkowskio kvarteto pasirodymas

Gailė Griciūtė ir Frankas Gratkowskis. Organizatorių nuotr.

„Improdimensijos“ rudens sezoną pradės ekskliuzyvinis Franko Gratkowskio kvarteto pasirodymas

Paskutinės vasaros savaitės ir artėjantis ruduo daugelio jausmus pamažu uždengia melancholijos skraiste, tačiau tik ne improvizacinės muzikos fanų. Ne vienerius metus pasibaigusios vasaros atostogos jiems atneša puikių žinių. Šie metai ne išimtis – rugsėjo 1-ąją „MAMA Studios“ erdvėje (A. Mickevičiaus g. 29, Vilnius) naująjį rudens sezoną pradės „Improdimensijos“ koncertų ciklas. Pirmajame sezono koncerte žiūrovai išvys pučiamųjų meistro Franko Gratkowskio kvarteto ir kompozitorės bei garso menininkės Gailės Griciūtės solo pasirodymus.

Frankas Gratkowskis – įvairialypė asmenybė, garsėjanti savita grojimo technika ir muzikiniu mąstymu, Europos ir JAV improvizacinės muzikos žemėlapyje užtikrintai įsitvirtino praėjusio amžiaus paskutiniajame dešimtmetyje. Hamburge gimęs muzikantas, po saksofono studijų gimtojo miesto konservatorijoje pučiamųjų instrumentų paslapčių mokėsi Kelne, o vėliau tobulinosi pas tokius didmeistrius kaip Charlie Mariano, Salas Nistico ir Steve Lacy. Jis aktyviai bendradarbiavo ir bendradarbiauja su įvairiausiais muzikantais ir kolektyvais: Grubenklango, Klauso Koenigo orkestrais, Tonio Oxley „Celebration Orchestra“, WDR bigbendu, Fredu van Hove, Peteriu Brötzmannu, Marku Dresseriu, Hamidu Drake’u, Hanu Benninku, Misha Mengelbergui ir kt. Tačiau Franko unikalumas išryškėjo jam pradėjus rengti solo pasirodymus, kuriuose jis atsiskleidė kaip itin techniškas ir kompoziciškai inovatyvus muzikantas.

2019 m. neišdildomu solo pasirodymu Lietuvos publiką džiuginęs Frankas, rugsėjo 1 d. sugrįš į „Improdimensijos“ sceną. Šįkart ne vienas, bet su puikiais bičiuliais ir muzikantais – pianistu Achimu Kaufmannu, bosistu Joe Williamsonu ir būgnininku Tony Bucku. Kaip ir Frankas, jo scenos kompanionai – talentingi muzikantai, kurių galvose kunkuliuoja pačios netikėčiausios idėjos, perlipančios bet kokius įprastus muzikinės kalbos rėmus.

Vokietiją, Kanadą ir Australiją apjungsiančio kolektyvo koncertas bus išskirtinis įvykis „Improdimensijos“ lankytojams. Frankas, Achimas, Joe ir Tony yra muzikavę kartu įvairiuose formatuose ir anksčiau, tačiau tai bus pirmas ir galbūt vienintelis šių muzikantų pasirodymas kvarteto sudėtimi.

Taip pat pirmajame rudens sezono koncerte pasirodys garsų alchemikė Gailė Griciūtė. Prestižinės Sibelijaus muzikos akademijos auklėtinė – tikras brangakmenis Lietuvos šiuolaikinės akademinės bei improvizacinės muzikos nišoje, kurią iškėstomis rankomis sutinka ir užsienio publika. Šios kompozitorės ir atlikėjos darbai – tai tarpdisciplininiai monumentai, kuriuose pinasi ne tik skirtingos muzikinės kryptis, garsinės patirtys bet ir vaizduojamieji menai.

„Improdimensijos“ publikai G. Griciūtė pristatys juostoms, aplinkos įrašams ir preparuotam fortepijonui skirtą programą. Tai bus 2019 m. pradėto tęstinio perfomansų ciklo „Be įsiterpimo“ dalis. Šiuo ciklu menininkė, įkvėpta Eriko Satie „baldų muzikos“ idėjos, tyrinėja garsą kaip daiktą, kuris neišvengiamai tampa akustinės aplinkos dalimi. Ji naudoja pačios surinktus aplinkos įrašus, kuriuose girdimi žmonių balsai, gamtos stichijos, miesto triukšmas ir atmiežia juos gyvai atliekamomis preparuoto fortepijono tekstūromis. Performanso eigoje, integruojant instrumento garsus į akustinę aplinką, Gailė ieško būdų kaip kurti naują santykį su aplinka ir garsu.

Rugsėjo 1-osios koncertas bus tik įvadas į kupiną netikėtumų ir pasaulinio garso žvaigždžių rudens sesiją. „Improdimensijos“ komanda šiame sezone muzikos gurmanus kvies išgirsti Lotte Anker, Chrisą Corsano, Michaelį Moore‘ą, Magda Mayas, Tony Bucką, Sergio Casttrillioną, Jacobą Anderskovą, Jesperį Soideną, Matsą Gustafssoną ir jo įstabų kolektyvą „The End“ bei daugelį kitų nemažiau intriguojančių vardų. Sekite naujienas!

Koncertą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus savivaldybė.

Bilietus platina…

Renginio nuoroda facebooke…

„Improdimensijos“ inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment