Jaunieji Baltijos šalių kompozitoriai kviečiami dalyvauti III bigbendų kompozicijų konkurse

Jazepo Vytuolio Latvijos muzikos akademijos bigbendas

Jaunieji Baltijos šalių kompozitoriai kviečiami dalyvauti III bigbendų kompozicijų konkurse

Jazepo Vytuolio Latvijos muzikos akademija (JVLMA) kartu su Latvijos radijo bigbendu (LRBB) trečius metus iš eilės organizuoja bigbendų kompozicijų konkursą jauniesiems Baltijos šalių kompozitoriams.

2020 m. bigbendui ir sopranui Beatei Zviedrei buvo sukurta 21 kompozicija, o praėjusiais metais bigbendui ir baritonui Daumantui Kalniniui – 8 kompozicijos. Dabar jaunieji Baltijos šalių kompozitoriai turi progą įrodyti savo talentą, kurdami kūrinius bigbendui ir puikiam Lietuvos trimitininkui Dominykui Vyšniauskui.

Konkurso komisiją sudaro visų trijų Baltijos šalių atstovai – šalies ir tarptautiniu mastu pripažinti ir patyrę muzikantai ir kompozitoriai – Lauris Kadalippas (Estija), Pranas Kentra (Lietuva) ir Andris Dzenytis (Latvija).

Konkurse gali dalyvauti 18–30 metų amžiaus jaunieji kompozitoriai, įskaitant aukštųjų muzikos mokyklų ir muzikos kolegijų aukštesniųjų kursų studentus ir jaunus profesionalus, nuolat gyvenančius, studijuojančius ar reziduojančius Baltijos šalyse.

Konkurso tikslas – suteikti galimybę sukurti naują, originalų repertuarą bigbendui ir skatinti jaunųjų Baltijos šalių džiazo muzikantų kūrybiškumą. Šiemet, kaip ir ankstesniais metais, finalininkų kūrinius atliks vienas iškiliausių Latvijos džiazo orkestrų – Latvijos radijo bigbendas, vadovaujamas Karlio Vanago.

Paraiškas galima teikti iki 2022 m. spalio 1 d. Konkursas vyks trimis etapais. Pirmiausia konkurso vertinimo komisija susipažins su dalyvių pateiktais rezultatais ir atliks išankstinę atranką.

Spalio 13 d. vyksiančiame pusfinalio koncerte atrinktų dalyvių kūrinius atliks jungtinis JVLMA ir RDKS (Rygos Duomo choro mokyklos) bigbendas bei džiazo trimitininkas Dominykas Vyšniauskas.

Po koncerto žiuri paskelbs tris finalininkus, kurių kūrinius lapkričio 24 d. baigiamajame koncerte atliks Latvijos radijo bigbendas ir Dominykas Vyšniauskas. Prizai: I vieta – 700 eurų, II vieta – 500 eurų, III vieta – 300 eurų.

„Organizuoti tokį konkursą paskatino džiazo muzikos populiarumas ir sparti plėtra Baltijos šalyse. Manome, kad jis yra būtinas. Bigbendų judėjimui reikalingas originalus, šiuolaikiškas repertuaras, būdingas mūsų regionui. Jo reguliarumas yra svarbus veiksnys, skatinantis naujosios mūsų kompozitorių kartos susidomėjimą komponavimu džiazo orkestrui. Sudaromas naujas, originalus konkrečiai bigbendui skirtas repertuaras, taip pat suteikiama galimybė jauniems atlikėjams groti visiškai naują jų bendraamžių sukurtą muziką. Be to, tokiu būdu stiprėja Baltijos šalių jaunųjų kompozitorių draugystė!“ – sako konkurso iniciatorius, JVLMA Džiazo katedros vedėjas Indrikis Veitneris.

Konkurso taisykles ir nuostatas bei paraiškos formą galima rasti JVLMA interneto svetainėje.

Abu konkurso koncertai bus atviri klausytojams, jų vieta bus paskelbta vėliau.

Kontaktinė informacija dalyviams teikiama el. paštu jazz-competition@jvlma.lv.

Jaunųjų Baltijos šalių kompozitorių bigbendų kompozicijų konkursą remia Latvijos valstybinis kultūros kapitalo fondas.

JVLMA inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment