Suomių dueto „Ahti & Ahti“ ir Gailės Griciūtės elektroninių, akustinių garsų vakaras

Niko-Mahti Ahti nuotr.

Suomių dueto „Ahti & Ahti“ ir Gailės Griciūtės elektroninių, akustinių garsų vakaras

Sekmadienį, birželio 26 d. Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga kviečia į garso menininkų dueto iš Suomijos „Ahti & Ahti“ ir lietuvių kūrėjos Gailės Griciūtės elektroninių, akustinių garsų vakarą SODAS 2123 aktų salėje (Vitebsko g. 23, Vilnius).

„Ahti & Ahti“ yra Marjos Ahti ir Niko-Mahti Ahti menininkų duetas, jau daugiau nei dešimt metų aktyviai veikiantis Suomijos eksperimentinės muzikos scenoje. Šiuo metu jie dalyvauja SODAS 2123 meno rezidencijų programoje. Renginyje duetas atliks garsų, objektų bei lauko įrašų sintezę, kurią pastarąsias kelias savaites rinko ir kūrė Kabelių kaime, Dzūkijoje, bendradarbiaujant su Verpėjų iniciatyva. Prie dueto prisijungs Gailė Griciūtė su unikaliu pianino ir lauko garso įrašų pasirodymu.

Duetas „Ahti & Ahti“ kuria garso meną, instaliacijas ir performansus. Menininkai kruopščiai, asociatyviai jungia lauko įrašus su elektroniniais ir akustiniais garsais, erdvių bei renginių įrašus. Jų kūryboje intuityviai sureguliuoti ilgalaikiai tonai ir formos išlaiko įtampą, dažnai ties griūties, susidūrimo ar grįžtamojo ryšio riba. Menininkai ilgą laiką kuria muziką skirtinguose projektuose, šiuo metu jie yra organizacinės grupės „Himera“ dalis bei rengia koncertus Turku mieste Suomijoje. SODAS 2123 rezidencijos metu Ahti & Ahti rinko garsus savo trečiam albumui. Bendradarbiaujant su Verpėjų iniciatyva menininkai praleido dalį laiko Kabelių kaime Dzūkijoje, įrašinėjant aplinkos garsus, juos komponuojant ir ruošiantis garso pasirodymui.

Gailė Griciūtė yra kompozitorė, garso menininkė ir improvizuotoja, kurianti Lietuvoje. Ji baigė J. Sibelijaus muzikos akademiją (Helsinkis, Suomija) ir Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, taip pat svečio teisėmis studijavo Städelschule, Frankfurte prie Maino, dėstytojo Douglas Gordon grupėje. Gailė yra meninio kolektyvo „Eye Gymnastics“ narė. Kolektyvo darbai buvo rodomi įvairiuose festivaliuose Lietuvoje ir Vokietijoje. Festivaliai ir koncertų ciklai, kuriuose buvo pristatyta solinė Gailės Griciūtės veikla, bei meno projektai: „Ahead“, „Jauna muzika“, „Soundscape“, „NOA“, „Estonia“ (Lietuva), „Couterflows“ (JK), „Sound Art Festival“ (Kaliningradas), „Unsound“ (Krokuva), „Labor Sonor“ (Berlynas), „Tectonics“ (Tel Avivas), „Atmospherics“ (Haus Der Kunst, Miunchenas).

„Ahti & Ahti“ | Gailė Griciūtė
Birželio 26 d., 19-21 val.
SODAS 2123, Aktų salė, Vitebsko g. 23, Vilnius

Ahti & Ahti rezidenciją kuruoja Sholto Dobie. Už paramą ir bendradarbiavimą organizatoriai dėkoja Verpėjų iniciatyvai. Rezidenciją remia Šiaurės šalių kultūros fondas, organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga. Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

LTMKS inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment