Jaunieji kompozitoriai kviečiami dalyvauti Šv. Kristoforo konkurse

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, dirigentas Modestas Barkauskas. Organizatorių nuotr.

Jaunieji kompozitoriai kviečiami dalyvauti Šv. Kristoforo konkurse

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras pristato antrąjį Tarptautinį Šv. Kristoforo kompozitorių konkursą. Šio konkurso tikslai – atrasti talentingus muzikos kūrėjus, užmegzti su jais kūrybinius ryšius, prisidėti prie jaunųjų kompozitorių sėkmingos karjeros profesionaliai atliekant jų muziką, naujų kūrinių kameriniam orkestrui sukūrimo inicijavimas bei jų sklaida.

2021 metais organizuotas pirmasis konkursas sulaukė didelio dėmesio iš įvairių pasaulio šalių kompozitorių. Konkursui buvo pateikta 31 dalyvio paraiška, o konkursantu geografija driekėsi nuo Europos šalių, Jungtinių Amerikos Valstijų iki Meksikos ir net Japonijos. Į konkurso finalą pateko Lenkijos, Lietuvos bei Japonijos kompozitorių kūriniai, kurių premjeros buvo atliktos Vilniaus miesto rotušėje iškilmingame Šv. Kristoforo kompozitorių konkurso finalininkų koncerte. Kompozitoriai buvo apdovanoti Šv. Kristoforo kamerinio orkestro bei rėmėjų ir partnerių įsteigtais prizais. Konkurso finalinis koncertas buvo tiesiogiai transliuojamas į daugiau kaip 30 pasaulio šalių.

„Šis konkursas išaugo iš ilgamečio bendradarbiavimo su Lietuvos ir užsienio šalių kompozitoriais bei naujausių premjerų atlikimu įvairiose koncertinėse salėse. 2021-ųjų metų Šv. Kristoforo kompozitorių konkurso sėkmė įrodė, kad jis tikrai labai reikalingas ir tai yra puiki galimybė jauniesiems kompozitoriams pristatyti savo kūrybą plačiai klausytojų ir vertintojų auditorijai. Šv. Kristoforo kamerinio orkestro kūrinių atlikimas užtikrina aukštą atlikimo kokybę, o konkurso dalyvių tarptautiškumas atveria plačias galimybes pristatyti savo kūrybą tarptautiniu mąstu, nes finalininkų koncertas, bendradarbiaujant su Europos ir kitų šalių kompozitorių sąjungomis pristatomas ir transliuojamas įvairiose pasaulio šalyse“, – konkursą pristato orkestro vadovas Nerijus Masevičius.

Konkurse kviečiami dalyvauti kompozitoriai nuo 18 iki 40 metų amžiaus, o kūrinių trukmė neturėtų viršyti 5-10 min. Konkursui galima teikti tiek neatliktus, tiek ir atliktus 2021-2022 m. kūrinius. Konkurso finalininkų kūrinius Šv. Kristoforo kamerinis orkestras atliks 2022 m. spalio mėn. 14 d. iškilmingame Tarptautinio kompozitorių konkurso laureatų koncerte Vilniaus miesto rotušėje. Koncertas bus filmuojamas ir tiesiogiai transliuojamas internetu, konkurso laimėtojų kūriniai taip pat bus atliekami ir orkestro 2022–2023 m. sezono koncertuose. Finalinio konkurso laureatų koncerto metu bus paskelbti ir apdovanoti trys konkurso premijų, kurias įsteigė Vilniaus klubas, laimėtojai bei specialių Orkestro ir partnerių įsteigtų prizų laureatai.

„Labai laukiame tiek lietuvių tiek užsienio kompozitorių kūrinių, nes tai leis pajusti bendrą šių dienų kūrybos pulsą pasaulyje. Tikimės, kad šio konkurso laureatų kūriniai plačiai pasklis po koncertų sales ir praturtins kamerinių orkestrų koncertinį repertuarą. Norėtumėm padėkoti Vilniaus miesto savivaldybei, Lietuvos kultūros tarybai ir Vilniaus klubui už paramą rengiant šį išskirtinį Vilniui ir visai Lietuvai konkursą, kurio atgarsis pasklis plačiai leisdamas pristatyti Vilnių kaip vieną ryškiausių Europos kultūros židinių, turtingą tiek talentingų atlikėjų, tiek aukšto lygio renginių, kurių pagalba pasauliui pristatomos naujausios muzikos mados“, – kalba Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas Modestas Barkauskas.

Paraiškas konkursui galima teikti iki birželio 30 dienos, o kūrinių orkestras lauks iki paskutinės vasaros dienos – rugpjūčio 30-osios.

Visa informacija apie konkursą skelbiama Šv. Kristoforo kamerinio orkestro svetainėje www.kristoforas.lt.

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro inf. 

Komentarų dar nėra

Post A Comment