Vokalinio meno tinklas pristato albumą „Tylios pievos“

Vokalinio meno tinklas. Donato Ališausko nuotr.

Vokalinio meno tinklas pristato albumą „Tylios pievos“

Balandžio 14 d. „Vokalinio meno tinklas“ pristato naują projektą – ambient, folk ir drone žanrų samplaikoje sukurtą albumą „Tylios pievos“. Albumą sudaro šeši meditatyvūs kūriniai, kviečiantys klausytoją į muzikinę kelionę savų tylių pievų link. Kūrinių autoriai – elektroninės muzikos kūrėjas Paulius Ramonas, kontratenoras Vaidas Bartušas, sopranas Viktorija Šedbaraitė.

Albumas „Tylios Pievos“ – tai tam tikras atsakas į triukšmą, kurį kasdienybėje kuria mus gaubiantys socialiniai tinklai ir jų burbulai. Sujungiant drone stiliaus komponavimo techniką, lietuvių liaudies muziką ir atmosferinius garsus, išgaunamas meditatyvus, raminantis harmoninis audinys, kuris suteikia klausytojui kontemplicinę būseną ir tam tikrą minčių tylos efektą. Klausytojo dėmesys sutelkiamas į gamtos garsų, vokalo ir elektronikos audinį: folklorą, dronų (minimalizmo), ir atmosferinių ambient garsų simbiozę.

Kūriniuose pasitelktos pajūrio krašto, Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos regionų karo, meilės, šeimos tematikos lietuvių liaudies dainos. Jos naudotos kaip atspirties taškas tolesnei muzikinei plėtotei. Kūrėjai, kaip albumo fabulą, siūlo įsivaizduoti pseudo-personažą: seną, ant suoliuko sėdintį žmogų, kuris stebi savojo kaimo gyvenimą, ir klausant albumo leistis į negrįžtamai pakeičiančių gyvenimą įvykių keliamas emocijas ir vaizdinius.

„Albumo idėja gimė klausant amerikiečių kompozitorių minimalistinio drone stiliaus muzikos. Minimalizmo stiliaus atsiradimas – tam tikras atsakas į visuomenės vartotojiškumą. Minimalistinė muzika savo savybėmis ypatinga tuo, kad vyksmo ir vystymo nėra, tačiau klausytojas vidumi išgyvena visą kūrinio muzikinę formą.“ – teigia albumo bendraautorius Vaidas Bartušas.

Albumo premjera – 2022 m. balandžio 14 d. Spotify ir pakartot.lt platformose. Projektą finansavo AGATA.

Vokalinio meno tinklo inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment