Giedriaus Svilainio autorinis koncertas „Einu keliu“

Giedriaus Svilainio autorinis koncertas „Einu keliu“

Šiais metais kompozitorius Giedrius Svilainis švenčia savo kūrybinės veiklos 30-metį ir asmeninį 50-metį!

2022 m. balandžio 23 d., 18 val., Vilniaus Rotušėje bus surengtas autorinis chorinės muzikos koncertas-performansas drauge su Valstybiniu choru „Vilnius“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas) ir kviestiniais atlikėjais – Aušra Kiuraite Svilainiene (sopranas), Rafailu Karpiu (tenoras) bei dirigentais – choro „Jauna muzika“ meno vadovu ir dirigentu prof. Vaclovu Augustinu, Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ vyr. dirigentu ir choro „Bel canto“ meno vadovu ir dirigentu dr. Egidijum Kavecku, LMTA Chorinio dirigavimo katedros vedėju ir choro „Brevis“ meno vadovu ir dirigentu Gintautu Venislovu, Valstybinio choro „Vilnius“ meno vadovu ir dirigentu prof. Artūru Dambrausku.

Programoje – kompozitoriaus Giedriaus Svilainio įvairaus žanro kūriniai chorui. Nuo išplėtotų lietuvių liaudies dainų chorui a cappella, religinės tematikos, iki ištraukų iš stambios formos veikalų, tokių kaip kantatos „Piligrimas“, oratorijos „Metų ratu“.

Šiame koncerte nuskambėsiantys kūriniai – „Laudate Dominum“, „O Quam tristis“, „Vox populi“ – yra laimėję prizines vietas, buvo išleisti ne vienoje pasaulio natų leidykloje bei yra įtraukti į privalomas chorinių konkursų programas. Balandžio 23 d. koncerte kiekvienas dirigentas diriguos tuos kūrinius, kurie buvo atliekami jų vadovaujamų chorų („Psalmos“, „Jauna muzika“, „Brevis“, „Bel Canto“, „Vilnius“) ir įvairiuose konkursuose laimėjo prizines vietas.

Atlikėjai:
VALSTYBINIS CHORAS „VILNIUS“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas)
AUŠRA KIURAITĖ SVILAINIENĖ (sopranas)
RAFAILAS KARPIS (tenoras)

Dirigentai:
GIEDRIUS SVILAINIS
VACLOVAS AUGUSTINAS
ARTŪRAS DAMBRAUSKAS
GINTAUTAS VENISLOVAS
EGIDIJUS KAVECKAS

Renginio organizatorius: KĮ Valstybinis choras „Vilnius“
Rėmėjas: Asociacija LATGA

ĮĖJIMAS LAISVAS

Choro „Vilnius“ inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment