Vokalinio meno tinklas išleido savo pirmąjį albumą „Kodėl?“

Vokalinio meno tinklas. Donato Ališausko nuotr.

Vokalinio meno tinklas išleido savo pirmąjį albumą „Kodėl?“

Kovo 25 d. ansamblis Vokalinio meno tinklas pristato pirmąjį savo albumą „Kodėl?“, įrašytą to paties pavadinimo rinktinės pagrindu (rinktinės sudarytoja Gintarė Skėrytė, leidėjas Lietuvos muzikos informacijos centras). Albumas – tai paskata atkreipti dėmesį į šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių muziką ir paragainti vokalinio meno studentus bei visą akademinės muzikos bendruomenę rinktis būtent šią muziką studijų procese, bendradarbiauti su kompozitoriais, o ne „užstrigti“ XIX-XX a. kūriniuose.

Albume skamba kompozitorių Vidmanto Bartulio, Loretos Narvilaitės, Mykolo Natalevičiaus, Ramintos Šerkšnytės, Martyno Bialobžeskio, Laimučio Vilkončiaus kūriniai. Kompozitorius vienija muzikinių stilių įvairovė, stilistinio grynumo nebuvimas, individualizmas. Visi jie ryškūs savo darbais tiek Lietuvos, tiek pasaulio kultūriniame kontekste.

„Dainininkas, kaip ir kiekvienas kultūros atstovas, privalo domėtis jį supančio pasaulio aktualijomis: kritiškai vertinti šio laikmečio socialinius, kultūrinius ypatumus bei savo kūrybos keliu atskleisti savo poziciją. Tai yra kultūringo žmogaus pareiga. Kiekvienam atlikėjui yra unikali galimybė turėti gyvą kontaktą su kompozitoriumi. Dainuojamasis žodis dainose turi neįtikėtiną svorį kalbant apie kūrinio analizę ir interpretaciją“ – teigia kontratenoras, Vokalinio meno tinklo vadovas Vaidas Bartušas.

Vokalinio meno tinklo projekto „Kodėl?“ komandoje – profesionalūs muzikos atlikėjai: Viktorija Šedbaraitė (sopranas), Eglė Radavičiūtė (sopranas), Roberta Daugėlaitė (sopranas, fortepijonas), Gintarė Kulikauskytė (mecosopranas), Vaidas Bartušas (kontratenoras), Paulius Klangauskas (tenoras), Alfredas Miniotas (bosas), Romantas Daugėla (fleita). Garso režisierius – Mantas Vitkus.

Albumas įrašytas bendradarbiaujant su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centru. Projektą dalinai finansavo AGATA.

Albumo premjera – kovo 25 d. 15 val. Kviečiame pasiklausyti Spotify, pakartot.lt bei Youtube platformose.

Naujienas apie Vokalinio meno tinklą galima rasti socialiniuose tinkluose, Vokalinio meno tinklo paskyrose.

Vokalinio meno tinklo inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment