Kelias į didžiąją sceną – tarp Vilniaus ir Kauno bokštų

Mindaugo Mikulėno nuotrauka iš 2018 metų konkurso

Kelias į didžiąją sceną – tarp Vilniaus ir Kauno bokštų

Prasideda Tarptautinis Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkursas – jau devintą kartą organizuojamas renginys šiemet vyks ne tik Vilniuje, bet ir Kaune. Kovo 26 d., 18 val., Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centru vyks iškilmingas konkurso atidarymas, kuriame gros praėjusio konkurso finalininkas, italų pianistas Vincenzo de Martino, taip pat išgirsime violončelininkę Žaną Miniotaitę ir Vilniaus universiteto kamerinį orkestrą.

Stasys Vainiūnas – pianistas ir kompozitorius, pirmasis lietuvis, pelnęs laurus tarptautiniame konkurse. Muziko išsilavinimą jis įgijo gimtojoje Rygoje, tačiau didžiąją dalį savo kūrybiškiausių metų praleido Lietuvoje. Jo kūryboje girdėti neoromantizmo, impresionizmo bruožai, ryškios liaudies muzikos įtakos, ausį traukia gyvas, šviesus kūrinių charakteris, atspindintis paties muziko asmenybę. Stasys Vainiūnas pats buvo nuo 1965 m. vykusių jaunųjų atlikėjų konkurso Vilniuje iniciatoriumi, o nuo 1989 m. šis konkursas imtas vadinti Stasio Vainiūno vardu. Nuo 2006 m. prie pianistų konkurso prisijungė ir kameriniai ansambliai.

„Džiugu tai, kad dalyvių susidomėjimas Stasio Vainiūno muzika nesibaigia su konkursu. Šis renginys kuo puikiausiai pristato Lietuvą, jos kultūrą, aukšto lygio atlikėjus. Pas mus atvyksta svečių iš viso pasaulio, todėl tokie konkursai yra nepaprastai svarbūs“, – praėjusio konkurso metu duotame interviu pasakojo Stasio Vainiūno duktė, viena jo vardo konkurso puoselėtojų, pianistė Birutė Vainiūnaitė.

„Dalyvauti Stasio Vainiūno konkurse ir patekti į jo finalą – tai neįkainojama sceninė patirtis, atvėrusi daug galimybių: koncertų, festivalių, bendradarbiavimo su kitais atlikėjais. Tai buvo šansas susipažinti ir įsigilinti į Vainiūno kūrybą, kuri sužavėjo, tad ją į savo repertuarą įtraukiu vis dažniau. Lietuviai visada gerbia tai, kad aš, žmogus iš pašalės, ieškau savitų lietuviškos muzikos interpretacijų ir stengiuosi įnešti savo indėlį į Lietuvos muzikinę kultūrą. Šiuo metu, būti italų pianistu, kuris atlieka lietuvišką muzika, yra vienas mano kaip atlikėjo išskirtinių bruožų.“, – sako praėjusio Tarptautinio Stasio Vainiūno pianistų konkurso finalininkas, pianistas Vincenzo de Martino.

9-ajame Tarptautiniame Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkurse varžysis 13 pianistų ir 22 kameriniai ansambliai. Dalyvių geografija driekiasi nuo Lietuvos iki Ekvadoro ar Australijos. Jaunuosius muzikus vertins dvi tarptautinės žiuri.

Pianistų konkurso žiuri: pirmininkas Kevinas Kenneris (JAV), Zbignevas Ibelgauptas (Lietuva), Jurgis Karnavičius (Lietuva), Ewa Kupiec (Vokietija), Tomas Ostrovskis (Latvija), Mikhelis Pollis (Estija), Cezaris Saneckis (Lenkija). Kamerinių ansamblių žiuri: pirmininkas Avedis Kouyoumdjianas (Austrija), Rimantas Armonas (Lietuva), Petras Kunca (Lietuva), Grzegorzas Kurzynskis (Lenkija), Marje Lohuaru (Estija), Arigo Štralis (Latvija), Audronė Vainiūnaitė (Lietuva).

9-ojo Tarptautinio Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkurso atidarymas „Muzikinės klajonės“ – kovo 26 d., 18 val., Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje (renginys organizuojamas bendradarbiaujant su VU Kultūros centru ir VU kameriniu orkestru). Kamerinių ansamblių konkurso perklausos: kovo 29–31 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos II rūmuose, finalas – balandžio 1 d., Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje. Pianistų konkurso perklausos: kovo 27– 29 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje. Finalai ir konkurso uždarymo ceremonija – balandžio 1–2 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje.
Bilietai:

Daugiau informacijos – www.vainiunas.lt.

Komentarų dar nėra

Post A Comment