„Muzikalkės“ konkurso „Paklaida“ laimėtojų kūrinių premjeros

„Paklaida“ garso įrašai studijoje „MAMA studios“. Organizatorių nuotr.

„Muzikalkės“ konkurso „Paklaida“ laimėtojų kūrinių premjeros

Muzikos kūrybos mokykla „Muzikalkė“, nuolat ieškanti naujų garsų, formų ir skambesio, sukvietė jaunuosius muzikos kūrėjus į įdomiausių idėjų konkursą „Paklaida“. Dar liepą paskelbti konkurso nugalėtojai dabar pristato savo kūrinius, ištobulintus kartu su „Muzikalkės“ dėstytojais – mentoriais bei įrašytus profesionalių atlikėjų „MAMA Studios“ garso įrašų studijoje.

Didelį dėmesį konkursui parodžiusius dalyvius vertino keturių „Muzikalkės“ dėstytojų, Lietuvos muzikos atstovų komisija: kompozitorius ir aranžuotojas Jievaras Jasinskis, audiovizualinio projekto FUME autorius Maximilianas Oprishka, saksofonininkas bei elektroninės muzikos kūrėjas Simonas Šipavičius („Sheep Got Waxed“, „Sheep Effect“), kompozitorius, LMTA dėstytojas Mārtiņš Viļums.

„Labiausiai stebino kūryba, kuri savo kokybine branda visiškai neatitiko kūrėjų amžiaus. Klausant tikrai atrodė, kad kūrėjas jau bent į pilnametystę žengia, o pažiūrėjus į vertinimo lapus paaiškėja, kad žmogelis galbūt anksčiau pradėjo kurti, negu vaikščioti. Tai labai džiugina ir patį motyvuoja. Kiekvienas kūrėjas įdomus ir savotiškas. Vertinome kompozicijas, tačiau buvo tikrai puikių kūrėjų, kuriems norėjosi bent ranką paspausti ir pasakyti komplimentus dėl instrumento valdymo, unikalaus balso tembro ar vaizdo klipų režisūros. Tai tikiuosi tokia galimybė atsitiks būsimuose konkursuose arba ant scenos“ , – teigia „Paklaidos“ teisėjas Simonas Šipavičius.

Jaunieji kūrėjai pretendavo į tris gausiai apdovanojamas prizines vietas: laimėtojai buvo apdovanoti stipendija mokslui pasirinktame „Muzikalkės“ kurse, kūrinio atlikimu šiuolaikinės muzikos festivalyje „Druskomanija 2022“, piniginiais prizais ir kūrinio įrašais garso įrašų studijoje „MAMA studios“ bei leidyba. Kūrėjus, besiruošiančius įrašams bei koncertams, konsultavo pasirinktos muzikinės krypties „Muzikalkės“ dėstytojai, o kūrinių atlikimu pasirūpino pakviesti profesionalūs atlikėjai.

Prie konkurso plėtros ir išpildymo taip pat prisidėjo Asociacija LATGA, kuri, suteikusi finansavimą, padėjo įgyvendinti jaunųjų kūrėjų muzikines idėjas.

Konkurso laimėtojų pirmą ir antrą vietas dalinasi Justinas Valionis su kūriniu „Lo Thunder Fi“ bei Tadas Vincentas Drilingas ir jo kūrinys „Boom“. Trečia vieta atiteko Rokui Raibiui už kūrinį „improv207d“.

Suteiktos nominacijos: už aranžuotę apdovanota Arūnė Urbanavičiūtė ir jos kūrinys „Vuolunge“, už efektingumą įvertintas Vėjo Kasperavičiaus kūrinys „Į tolį“, už autentiškumą apdovanoti Paulius Staniulionis ir Mindaugas Lisauskas, sukūrę kompoziciją „Opusas rytinei kavai“, už eksperimentiškumą įvertintas Dominykas Meškauskas ir jo kūrinys „Doorman“.

„Man šis laimėjimas suteikė daug pasitikėjimo savimi ir patirties kūryboje. Jei vienu metu galvojau tai apleist, dabar tai kaip tik yra mano hobis. Šis konkursas suteikia dalyvavimo patirtį, bendravimą ir darbą su profesionalais bei tavo kūrinio geriausią įrašą!“ , – apie „Paklaidos“ konkursą pasakoja vienas iš laimėtojų, Justinas Valionis.

„Paklaidos“ laimėtojų įrašai nuo vasario 8 dienos pasiekiami visose „Muzikalkės“ platformose. Daugiau informacijos apie šį bei ateinančius konkursus rasite muzikalke.lt svetainėje.

Paklausyti laimėtojų įrašų galite čia.

„Muzikalkės“ inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment