Lietuviškai muzikai skirtas obojininko Roberto Beinario rečitalis

Robertas Beinaris. Organizatorių nuotr.

Lietuviškai muzikai skirtas obojininko Roberto Beinario rečitalis

2022 m. sausio 30 d., sekmadienį, 16.00 val. Lietuvos nacionalinės filharmonijos Mažojoje salėje Obojininkas, profesorius Robertas Beinaris kviečia į rečitalį-monospektaklį „Obojus LT“.

„Koncerto scenoje būsiu ne tik obojininku, bet ir aktoriumi, dainininku, pasakotoju… Šios programos pagrindinė idėja – atskleisti lietuviškos obojaus muzikos lobyną ir galimybes, jos emocijas, subtilybes ir naujas išraiškos priemones, tai papildant mūsų iškilių dailininkų darbais“, – sako R. Beinaris.

Koncerte skambės vien lietuvių autorių kūriniai: Juliaus Juzeliūno „Litanijos“ obojui, meilės obojui, anglų ragui solo (R. Beinario transkripcija), Giedriaus Svilainio „Būro metai“ obojui, meilės obojui, anglų ragui solo ir fonogramai (R. Beinario transkripcija), Vaidos Striaupaitės-Beinarienės „Mozaika“ obojui solo, Mindaugo Urbaičio „Invencijos“ obojui ir fonogramai, Pranciškaus Beinario „Malda“ meilės obojui solo, Loretos Narvilaitės „Tavo blakstienos paliečia mano prisiminimų lūpas“ obojui solo, Remigijaus Šileikos „Šaulys“ anglų ragui solo.

R. Beinaris groja kameriniame ansamblyje „Musica humana“, yra jo meno vadovas ir dirigentas. Kaip solistas jis dalyvauja įvairiuose projektuose, pasirodo su daugeliu ansamblių ir orkestrų, yra grojęs su Toskanos, Insbruko, Lvovo filharmonijos, Lietuvos nacionaliniu, Lietuvos valstybiniu, LMTA simfoniniais, Lietuvos, Klaipėdos, Šv. Kristoforo, „Kijevo solistų“, Hundisburgo tarptautinės akademijos, Vilniaus universiteto, „Kremerata Baltica“ kameriniais orkestrais ir kitais kolektyvais.

Obojininkas dažnai atlieka lietuvių kompozitorių muziką ir yra pirmas daugelio kūrinių atlikėjas. Šio koncerto programa – tai lyg teatralizuotas ir vizualizuotas lietuviškos obojaus muzikos monospektaklis. Atlikėjas gros visais obojaus šeimos instrumentais, kartu dažnai persikūnydamas į skirtingus personažus. Ši programa yra sulaukusi didelio pasisekimo užsienio scenose. Lietuvių kompozitorių muziką sujungs videomenininko Pauliaus Dautarto sukurti vaizdai, matysime ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Alberto Krajinsko, Jūratės Bučmytės paveikslus.

LNF inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment