Išleista nauja Onutės Narbutaitės autorinė kompaktinė plokštelė

Albumo viršelis

Išleista nauja Onutės Narbutaitės autorinė kompaktinė plokštelė

„MAMAstudios“ šių metų pradžioje išleido Onutės Narbutaitės kompaktinę plokštelę „Heliografija“. Tai dešimtas žymiosios Lietuvos kompozitorės autorinis garso įrašų leidinys. Jame užfiksuoti iki šiol neįrašyti kūriniai, sukurti 2015–2017 metais. Kompaktinėje plokštelėje įrašytos ne tik naujausio laikotarpio kompozicijos, bet pirmą kartą įtraukta kamerinė vokalinė-instrumentinė muzika, brėžianti mažiau pažįstamą, bet svarbią ir savitą, skirtingų netradicinių sudėčių liniją kompozitorės kūrybiniame kelyje.

Kompaktinės plokštelės idėją inspiravo 2018 metais Lietuvos kompozitorių sąjungos surengtas Onutės Narbutaitės autorinis koncertas „Heliografijos“, kuriame skambėjo šiame albume išleisti kūriniai: „Labirintas“ sopranui ir fleitai (2017, Ingeborg Bachmann ir Jorge Luis Borges‘o tekstų citatos), „Tuštumoje“ fortepijonui (2016), „Heliography“ balsui, altui, violončelei ir persiškiems būgnams (2015, tekstai Edmundo Gedgaudo, Vaidoto Daunio, Onutės Narbutaitės ir saulės laikrodžio motto).

„Kūrinių kombinacija buvo parinkta labai kryptingai. Jie nėra ciklas, tačiau visi kilo iš panašaus apmąstymų ir būsenų lauko. Trys opusai yra tarsi trys vieno trikampio kraštinės, susijungiančios bendrais taškais ir iš skirtingų pusių apribojančios vieną bendrą erdvę.“ – koncepciją apibūdina Onutė Narbutaitė.

Anot pačios kompozitorės, puikūs minėto koncerto atlikėjai – sopranas Gunta Gelgotė, fleitininkas Giedrius Gelgotas, pianistas Sergejus Okruško, sopranas Nora Petročenko bei ansamblio iš Prancūzijos nariai altininkas Garth Knox, violončelininkė Agnès Vesterman ir perkusininkas Sylvain Lemêtre – giliai perprato atliekamą muziką ir itin įtaigiai ją perteikė. Kompaktinėje plokštelėje įrašytos būtent jų interpretacijos.

„Tai labai vientisas ir konceptualus albumas – lyg viename skliaute.“ – leidiniu džiaugiasi Onutė Narbutaitė.

Kompaktinę plokštelę papildo vizualiai gražus bei informatyvus bukletas lietuvių ir anglų kalbomis su kūrinių tekstais, anotacijomis, atlikėjų biografijomis bei kompozitorės kūrybinės veiklos pristatymu ir mintimis apie muziką. Leidinio dailininkė Neringa Žukauskaitė. Viršelyje panaudotas meksikiečio videomenininko Juan Pablo Villegas video darbo „Moneda“ kadras, kuris, kompozitorei pageidaujant, buvo paruoštas specialiai 2018 metų autorinio koncerto „Heliografijos“ afišai.

Kompaktinę plokštelę „Heliografijos“ galima įsigyti Lietuvos muzikos informacijos centro internetinėje parduotuvėje.

Lietuvos muzikos antena

Komentarų dar nėra

Post A Comment