Choro „Jauna muzika“ programa „Tau bet kokios sutemos šviesios“ atkeliauja į kiekvienus namus

Choras „Jauna muzika“. D. Matvejevo nuotr.

Choro „Jauna muzika“ programa „Tau bet kokios sutemos šviesios“ atkeliauja į kiekvienus namus

Nepaprasto grožio koncertas nuo šiol gali suskambėti kiekvienuose namuose – Vilniaus miesto savivaldybės choro „Jauna muzika“ atliekama choro meno vadovo Vaclovo Augustino autorinė programa „Tau bet kokios sutemos šviesios“, filmuota „Dūmų fabrike“, pasiekiama bilietai.lt platformoje.

Prieš kelerius metus „Jauna muzika“ išleido pirmąją V. Augustino autorinę plokštelę, ją pristatydamas choras apkeliavo skirtingus Lietuvos miestus, sulaukdamas ypatingai šilto publikos priėmimo. Po kelerių metų nuspręsta programą įamžinti – vienoje įdomiausių kultūrinių Vilniaus erdvių, „Dūmų fabrike“ nufilmuotas virtualus koncertas, kurį režisavo Eglė Storpirštienė.

Apie tai, kuo ši programa tokia ypatinga, pasakojo iki ryto koncerto įrašuose dalyvavę choro „Jauna muzika“ dainininkai.

„Ši programa mano manymu, ypatinga tuo, jog yra vieninga, bet, tuo pačiu, labai spalvinga. Kiekvienas kūrinys turi savo istoriją, o mes, kaip choras, dažnai juos atlikdami, išgyvename giliau – tą jaučia ir klausytojas. Didžiulė privilegija yra ir dirbti su pačiu kompozitoriumi. Programą įrašinėjant iki ketvirtos valandos ryto jausmas buvo keistas. Kūnas lyg nebesuprato, kodėl aš vis dar nemiegu ir kodėl dar reikia dainuoti. Atrodo, tai buvo kaip sapnas. Bet, tuo pačiu, ir labai magiška akimirka, supratus, kad visi kažką panašaus išgyvena“, – pasakoja choro „Jauna muzika“ dainininkė Justina Leinartaitė.

„Vaclovo Augustino kūrybą ypatingai vertinu, ja žaviuosi. Atliekant Vaclovo kūrinius, visuomet jaučiu begalinį malonumą, o keli šios programos kūriniai asmeniškai man paliko ryškų emocinį pėdsaką. Lietuvoje, matyt, nerastume choristo ar choristės, nesusidūrusio su Vaclovo Augustino kūryba, tad „Tau bet kokios sutemos šviesios“ puikiai atpažįstama ir dėl to tokia populiari. O atlikti įrašus gilią naktį buvo iššūkis ir įdomi patirtis. Tiesa, „Dūmų fabriko“ aplinka puikiai tam tiko: puikiai pažįstami kūriniai, gera aura ir choristų susitelkimas, manau, pateisino lūkesčius“, – sako choro dainininkas Tomas Kreimeris.

Virtualaus koncerto „Tau bet kokios sutemos šviesios“ kūrybinė komanda: Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“, choro meno vadovas, kompozitorius Vaclovas Augustinas, režisierė Eglė Storpirštienė, garso režisierius Justinas Ladyga, šviesų dailininkas Arvydas Buinauskas, operatorius ir montuotojas Linas Mažonas.

Virtualus koncertas „Tau bet kokios sutemos šviesios“ bilietai.lt platformoje.

Išgirskite vieną iš programos kūrinių – Vaclovo Augustino „Hymn a Saint Martin!“.

Choro „Jauna muzika“ inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment