Vienas ryškiausių kontrabosininkų Florentin Ginot Vilniuje atliks Lietuvos kompozitorių kūrinius

A. Šiurys ir F. Ginot. D. Dobravolsko ir M. Ginot nuotr.

Vienas ryškiausių kontrabosininkų Florentin Ginot Vilniuje atliks Lietuvos kompozitorių kūrinius

Į renginių seriją „Kontaktas“, skirtą provokuojančiai naujajai muzikai, įsitraukia vis daugiau originalių ir veržlių šiandienos kompozitorių bei atlikėjų. Gruodžio 16 d. vyksiantis trečiasis sezono koncertas „CONTRABASSE“ pakvies artimesniam kontaktui su įspūdingu, tačiau daugelio mažiau pažintu instrumentu – kontrabosu. Menų spaustuvės Juodojoje salėje skambės nauja lietuvių kompozitorių Rūtos Vitkauskaitės, Ramūno Motiekaičio, Andriaus Šiurio ir Ryčio Mažulio kūryba. Visas vakaro premjeras atliks ansamblio „MusikFabrik“ narys, išskirtinio talento kontrabosininkas iš Prancūzijos Florentin Ginot.

Atliekantis šiuolaikinę muziką, F. Ginot bendradarbiauja su tokiais kompozitoriais kaip Georges Aperghis, György Kurtág, Rebecca Saunders ir Helmut Lachenmann. Užsakydamas vis naujus solo kūrinius kontrabosui, F. Ginot kuria išskirtinį repertuarą, praplečiantį publikai pažįstamas instrumento ribas. Šio prancūzų kontrabosininko aplankytos scenos: nuo Berlyno ir Kiolno filharmonijų iki Venecijos bienalės.

„Mėgstu ir mėgaujuosi dirbdamas su kompozitoriais prie naujų solo kūrinių. Taip pat, visada stengiuosi kūrinį paversti kuo unikalesniu, todėl dalinuosi žiniomis apie labai specifines instrumento puses, technikas bei atlikimo būdus“, – pasakoja muzikantas. Būtent platformos „Kontaktas“ inicijuojamuose renginiuose atlikėjai ir kompozitoriai skatinami ieškoti abipusio ryšio, bendradarbiaujant dar kūrybiniame procese.

„Su Andriumi Šiuriu, Ramūnu Motiekaičiu ir Ryčiu Mažuliu dėl visų mums žinomų priežasčių, šiuo sunkiu laikotarpiu turėjome tik internetines sesijas. Darbą padalinome į diskusijas bei grįžtamąjį ryšį, jau su garso įrašais. Tuo tarpu su kompozitore Rūta Vitkauskaite pavyko susitikti gyvai, Škotijoje. Dirbome prie jos pateikto kūrinio eskizo ir man labai malonu matyti konkretų tokio susitikimo rezultatą“, – apie pasiruošimo procesą pasakoja F. Ginot.

Pasak kompozitoriaus A. Šiurio, nuotolinis pasiruošimas koncertui vyko labai sklandžiai: „Vieną kartą paprašiau Florentin įrašyti poeziją, kitą – specifines kontraboso technikas. To užteko. Nekantrauju su juo susitikti gyvai, o kūrinio atlikimas man bus didelis įvykis.“

A. Šiurys kompoziciją kontrabosui rašė remdamasis žymaus prancūzų poeto Arthur Rimbaud dvasia. Specialiai F. Ginot rašytas kūrinys sudarytas iš kontraboso partijos, elektronikos bei poezijos, kurią Florentin atlikimo metu skaitys originalo kalba.

Kitos vakaro premjeros taip pat pasižymi savitu ir unikaliu žvilgsniu į instrumentą: R. Mažulis Menų spaustuvėje pristatys chromatinėmis serijomis grįstą pjesę kontrabosui, R. Motiekaitis savo kūriniu nagrinės lengvumą ir pusiausvyrą, o R. Vitkauskaitė į kontraboso partijas nusprendė įpinti išnykusios kalbos žodžius.

„Nuostabu per vieną vakarą atlikti tokią didelę muzikinę įvairovę, be to, vien naują muziką! Keturi kūriniai bus labai skirtingi – kiekvienas kompozitorius skirtingai pažvelgė į kontraboso solo „situaciją“, suteikdamas vis kitokių spalvų“, – džiaugiasi prancūzų kontrabosininkas.

Kartu su muzikos ir garso kūrėjais pasinerti į muzikinius pažinimo eksperimentus ir tyrinėti kontraboso galimybes klausytojai kviečiami gruodžio 16 d., ketvirtadienį, 19 valandą Menų spaustuvės Juodojoje salėje.

Renginys internete >>
Bilietai >>

„Kontaktas“ inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment