Ateities scenos žvaigždės okupuoja LMTA Balkono teatrą

Modesto Endriuškos nuotr.

Ateities scenos žvaigždės okupuoja LMTA Balkono teatrą

Gruodžio 3 d. 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Balkono teatre po priverstinės vienerių metų pertraukos jau septintą kartą vyks scenos meno darbų eskizų konkursas „Balkono okupacija“. Penktadienį didelio žiūrovų susidomėjimo nuolat sulaukiančiame renginyje savo menines idėjas pristatys ir kūrybine energija su publika dalinsis apie 50 jaunų scenos menininkų, per vieną vakarą pristatysiančių visą eilę dramos teatro, šiuolaikinio šokio ir muzikinio teatro darbų.

Šiemetinėje „Balkono okupacijos“ programoje bus parodyti 6 skirtingų temų, žanrų bei raiškos priemonių darbai, kuriuose dalyvaus ne tik įvairių scenos meno specialybių studentai, tačiau ir eilė jaunų nepriklausomų menininkų. Pasirodymų trukmė – 20 minučių. Konkurso nugalėtojus turės išrinkti renginio žiūrovai ir kompetentinga komisija, sudaryta iš scenos menų praktikų ir teoretikų. „Balkono okupacijos“ metu įsimintiniausiems, ambicingiausiems ir daugiausiai kūrybinio potencialo pademonstravusiems darbams LMTA suteiks visą reikiamą vadybinę, techninę, finansinę ir moralinę pagalbą meninių sumanymų įgyvendinimui.

Renginyje išvysite lietuvių absurdo dramos vieno iš pradininkų Arvydo Ambraso pjesės „Maratonas“ ir vienos talentingiausių šiuolaikinių lietuvių dramaturgių Birutės Kapustinskaitės jautriai ironiško teksto „Niekada nežinai“ eskizus, klasikinius tekstus. Chrestomatines temas nagrinėjančius tekstus savaip interpretuos bei šiuolaikinės, dinamiškos sceninės formos jiems ieškos eskizo „The End of Bluebeard“ kūrėjų komanda, o profesionalioje scenoje kojas jau apšilę prof. Gintaro Varno vadovaujamo vaidybos kurso studentai naujai pažvelgs į Edgaro Allano Poe kūrybą pasirodyme „Profesoriaus Plunksnos ir Daktaro Dervos sistema“. Dramos teatro kūrėjų gretas kokybiškai papildys dainavimo katedros studentų ir absolventų komanda, pristatysianti spektaklį-paskaitą „Operos repeticija“, bei jaunieji šiuolaikinio šokio menininkai, žaismingai pasakojantys apie stebėjimo fenomeną bei kūno kalba kuriantys pasikartojimų kupino, tačiau kiekvieną kartą neišvengiamai kintančio, šiandieninio pasaulio absurdiškumą.

„Ne kartą esu dalyvavęs „Balkono okupacijoje“ kaip žiūrovas ar vertinimo komisijos narys, ir galiu pasakyti, kad nors kiekvienas toks konkursas palikdavo visą šūsnį emocijų, įspūdžių ir kūrybinių minčių, tačiau bene įdomiausia būdavo po metų ar kelerių, kai suprasdavai, kad kadaise LMTA Balkono teatre turėjai galimybę stebėti būsimos teatro žvaigždės gimimą. Čia aš pamačiau daugybę režisierių, aktorių, šokėjų ir kitų menininkų, į kurių pasirodymus dabar jau ir bilietų sunku gauti. Todėl labai visus kviečiu ateiti ir pamatyti, koks galėtų būti, o gal ir bus, ateities teatras“, – kviečia šiųmetinę „Balkono okupaciją“ kuruojantis teatro kritikas ir LMTA teatro projektų vadybininkas Andrius Jevsejevas.

Konkursas „Balkono okupacija“ – gruodžio 3 d. 18 val. LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42). Įėjimas laisvas (į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai).

LMTA inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment