Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ kviečia į koncertą „Metų laikai“

Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ kviečia į koncertą „Metų laikai“

Kalendoriaus lapeliui skelbiant rudenį, rugsėjo 5 d. 17.00 pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ kviečia į koncertą „Metų laikai“, kuris vyks Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje. Vietų skaičius ribotas, klausytojai kviečiami užsiregistruoti, iš anksto užpildant registracijos formą.

Šiai projekto daliai impulsu tapo belgų kompozitoriaus Jan van Roost rapsodija „Kebek“ apie Kanados Quebec miestą besikeičiant metų laikams ir nyderlandų, belgų požiūris į pučiamųjų orkestrų repertuaro įvairovę bei nuolatinę jo atnaujinimo strategiją.

Pasaulyje pastebimi ryškūs pokyčiai pučiamųjų instrumentų repertuare, kuriuos lemia nauji kūrinių ir programų formatai, įtraukūs turinio bei formų sprendimai, aktyvus bendradarbiavimas su autoriais, aranžuotojais – muzikinio turinio kūrėjais. Apie tai bus diskutuojama ir projekto „Metų laikai“ forume „Autorius ir atlikėjas. Korektiško kūrinių naudojimo aspektai“ rugsėjo 2 dieną.

Gyvos muzikos daliai pasirinkta tema – metų laikai, daugelį kompozitorių inspiravę kūrybai. Naujų aranžuočių dėka suskambės lietuvių kompozitorių kūriniai, kurie žinomi arba buvo sukurti kitoms sudėtims. Taip iš dainos, chorinio ar kamerinio instrumentinio kūrinio lietuvių autorių kompozicijos virs variacijomis pučiamiesiems instrumentams. Tai praplės orkestro nacionalinį repertuarą ir prailgins kūrinių gyvenimą dar negirdėtais tembriniais sprendimais. Vienose kompozicijose metų laikų sezoniškumas tiesiogiai atsispindi pavadinimuose (Juozas Naujalis „Vasaros naktys“, Balys Dvarionas „Žiemos eskizai“), kitose – tik nujaučiamas arba iškalbėtas gyvai, perduodant kūrinį atlikėjams (rudeniška Vidmanto Bartulio „Melancholija“, žiemiška Algirdo Klovos „Ciūželala“ ir pan.).

Kauno pučiamųjų instrumentų orkestrui „Ąžuolynas“, šiemet mininčiam savo veiklos 60-metį, ši programa yra reikšminga ne tik dėl turinio įvairovės, bet ir prasmingos bičiulystės su lietuvių muzikos autoriais, kurių muzika skleidžiama pučiamųjų orkestrų garsais. Šiai programai naujas aranžuotes rengė kompozitoriai ir aranžuotojai, dirigentai ir muzikos atlikėjai – Giedrius Kuprevičius, Jievaras Jasinskis, Giedrius Vaznys, Antanas Čiuladis, Antanas Jasenka, Raimundas Martinkėnas, Goda Marija Gužauskaitė, Giedrius Svilainis, Kazys Daugėla, Linas Rupšlaukis, Antanas Kučinskas, kuriantys pučiamųjų orkestrams ir išmanantys muzikinės aranžuotės subtilybes. Jų dėka skambės pluoštas lietuvių muzikos klasikos fragmentų ir dabarties autorių kūrinių.

Organizatoriai kviečia atrasti naujus muzikos kūrinius ir išgirsti naujai, kitomis tembrinėmis spalvomis, jau girdėtus. Spalvingos, linksmos ir melancholiškos pučiamųjų girliandos prisimins pavasarį ir vasarą, nulydės į rudenį ir leis pasvajoti apie žiemą.

PROGRAMA

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Sekminių preliudas (ar. Kazys Daugėla)
Giedrius Svilainis. Pavasario garsai (ar. Giedrius Svilainis)
Teisutis Makačinas. Vyturėliai (ar. Giedrius Vaznys)

Juozas Naujalis. Vasaros naktys (ar. Linas Rupšlaukis)
Antanas Kučinskas. Vasara (ar. Antanas Kučinskas)
Arvydas Malcys. Vasaros nakties sodai (ar. Jievaras Jasinskis)

Giedrius Kuprevičius. Ant kalnelio (ar. Giedrius Kuprevičius)
Antanas Jasenka. A Waltz for a Big Fish (ar. Antanas Jasenka)
Vidmantas Bartulis. Melancholija (ar. Antanas Čiuladis)

Algirdas Klova. Ciūželala (ar. Goda Marija Gužauskaitė)
Balys Dvarionas. Žiemos eskizai (ar. Giedrius Vaznys)
Benjaminas Gorbulskis. Žiemos tyla (ar. Raimundas Martinkėnas)

ATLIKĖJAI
Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“
Vyr. dirigentas Giedrius Vaznys

Koncertą veda Jurgis Kubilius

Organizatorių inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment