forumas „Autorius ir atlikėjas. Korektiško kūrinių naudojimo aspektai“

forumas „Autorius ir atlikėjas. Korektiško kūrinių naudojimo aspektai“

2021 m. rugsėjo 2 d. 10.00 val. Zoom platformoje vyks forumas „Autorius ir atlikėjas. Korektiško kūrinių naudojimo aspektai“.
Forumas yra projekto „Metų laikai“ dalis, kuri skiriama aktualiai diskusijai apie autorius, kūrybinus iššūkius, autorines teises ir muzikinį repertuarą. Šiuo renginiu, kurį pirmą kartą inicijuoja koncertinė įstaiga „Kauno santaka“, siekiama konsoliduoti kūrėjus, kūrybos naudotojus, mokslo ir meno, autorinių ir gretutinių teisių bendruomenes.

Šešiose forumo temose ir diskusijose bus paliesti repertuaro iššūkiai, kuriuos įtakoja kultūrinio turinio įvairovė, auditorijos lūkesčiai, autoriaus kūrybinio darbo ir atlygio ypatumai. Diskusijų fone bus aptarta pučiamųjų instrumentų orkestrų situacija, kurios didelė programos dalis formuojama iš specialiai aranžuotų kompozicijų ar užsakant, įsigyjant originalių kūrinių natas, teises į atlikimą. Svarbūs ir kūrinio viešinimo, dalinimosi, sklaidos aspektai, santykis ir susitarimai su autoriumi.

Tiek autoriui, tiek muzikos kūrinių naudotojui šiandien kyla daug klausimų apie korektišką kūrinių naudojimą, sutartis ir susitarimus, todėl diskusijoje bus pažvelgta į kūrėją ir jo aplinkas plačiau.

Šis forumas aktualus tiems, kas kuria, aranžuoja ar pritaiko, groja orkestre, užsako, atlieka lietuvių ar užsienio muzikos kūrinius, skelbia, leidžia, transliuoja. Visi kviečiami dalyvauti, klausytis ir diskutuoti.

FORUMO PROGRAMA
10.00–10.10 – pasisveikinimas, forumo dalyvių ir programos pristatymas.
10.10–10.30 – Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininkas, kompozitorius dr. Mykolas Natalevičius. Muzikos kūrėjas: darbas ar pašaukimas.
10.30–10.35 – diskusijos.
10.35–10.55 – Asociacijos LATGA direktorė Laura Baškevičienė. Autoriaus tapatybė ir autoriaus teisės.
10.55–11.00 – diskusijos.
11.00–11.15 Valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ vadovas, kompozitorius, prof. dr. Antanas Kučinskas. Pučiamųjų instrumentų orkestro repertuaras: tarp tradicijos ir naujų projekcijų.
11.15–11.20 – diskusijos.
11.20–11.35 – Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA Narystės ir paskirstymo skyriaus vadovo pavaduotojas Linas Ežerinis. Legalaus muzikos turinio naudojimas ir formos.
11.35–11.40 – diskusijos.
11.40–11.55 – Asociacijos LATGA muzikos kūrinių skyriaus vadovas Paulius Sartatavičius. Aktualios įžvalgos autoriams: kūrinys ir su(si)tarimai.
11.55–12.00 – diskusijos.
12.00–12.20 – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kompozicijos katedros dėstytojas,muzikos inovacijų studijų centro vedėjas, kompozitorius ir garso menininkas Mantautas Krukauskas. Muzikinės kūrybos turinio naudojimas istoriniame ir geografiniame diskurse.
12.20–12.30 – apibendrinanti diskusija.
12.30–forumo pabaiga.

Diskusijas moderuoja koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ projektų vadovė, kompozitorė Zita Bružaitė.

Prisijungimo nuoroda bus atsiųsta užpildžiusiems registracijos formą iki renginio pradžios – rugsėjo 2 d. 9.00 val.

Renginį organizuoja Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“, remia Lietuvos kultūros taryba. Daugiau informacijos www.kaunosantaka.lt.

Organizatorių inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment