Pirmosios „Synaesthesis“ vinilinės plokštelės „Flaneur“ pristatymas

Projekto repeticija, 2021 m. vasaris. Armino Bižio nuotr.

Pirmosios „Synaesthesis“ vinilinės plokštelės „Flaneur“ pristatymas

Pasivaikščiojimuose gimstančių muzikinių idėjų legenda virto pirmąja Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ viniline plokštele „Flaneur“. Joje – nauji kompozitorių Juliaus Aglinsko, Dominyko Digimo ir Ramūno Motiekaičio kūriniai, apmąstantys pačių kūrėjų ryšį su miestu. Rugpjūčio 1 d., sekmadienį, 20 val. Lietuvos kompozitorių sąjungoje vyks vinilinės plokštelės pristatymas-koncertas, kurio metu „Flaneur“ terminą plačiau pristatys ir miesto antropologė dr. Jekaterina Lavrinevic.

„Flaneur“ – tai prancūziškas žodžio, kuris apibūdina po miestą be konkretaus tikslo vaikščiojantį žmogų, vilnietiška muzikinė interpretacija. „Synaesthesis“ apie tai, o kartu – savo pačių asmeninį ryšį su urbanistine aplinka pakvietė pamąstyti tris savaip stilistiškai artimus kompozitorius. Taip gimė trys visiškai nauji kūriniai – tai Juliaus Aglinsko „tylūs atspindžiai“, Ramūno Motiekaičio „1997-ieji regi mane“ ir Dominyko Digimo „sensescape“.

„Mano galvoje ryšys tarp Juliaus, Dominyko ir Ramūno kuriamos muzikos egzistavo jau seniai, tik reikėjo progos ir formato jį įprasminti. Jie man – labai „vilnietiški“ autoriai. Matau juos Vilniaus gatvėse ir stebiu, kaip jų kūrybos procesas įvyksta, tiesiogiai veikiamas miesto. Dominykas man – tarsi „Vilniaus žemėlapininkas“, kuris miestą koduoja partitūrose, garsinėje medžiagoje, subtiliai fiksuodamas garsinę miesto istoriją. O Julius yra tiesioginis paties vinilo pavadinimo „Flaneur“ įkvėpėjas. Daugybę kartų stebėjau jį vaikštantį gatve, iš jo eisenos ar žvilgsnio suprasdavau, kad tai – kūrybinis pasivaikščiojimas, „įsisavinant“ miestą ar per jį filtruojant savo kūrybines idėjas“, – pasakoja ansamblio „Synaesthesis“ vadovė Marta Finkelštein.

Rugjūčio 1 d. bus galima pirmą kartą visus tris vinilinės plokštelės kūrinius išgirsti gyvai, o apie „Flaneur“ terminą urbanistinių procesų kontekste pasakos miesto antropologė, dr. Jekaterina Lavrinevic.

Jau rugpjūčio 3 d. „Flaneur“, kartu su kompozitorės Žibuoklės Martinaitytės „Solastalgia“ keliaus į Varšuvą, kur „Synaesthesis“ dalyvaus „Sinfonia Varsovia“ organizuojamame festivalyje. O rugpjūčio 20–22 d. „Flaneur“ audiovizualinės instaliacijos pavidalu bus pristatytas ir „SALVE!“ festivalyje Vilniuje.

Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ pirmosios vinilinės plokštelės „Flaneur“ pristatymas – rugpjūčio 1 d., sekmadienį, 20 val., Lietuvos kompozitorių sąjungoje (A. Mickevičiaus g. 29, Vilnius). Durys atidaromos 19 val.

„Synaesthesis“ inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment