Išleista unikali prof. Dariaus Kučinsko sudaryta kolektyvinė monografija

Išleista unikali prof. Dariaus Kučinsko sudaryta kolektyvinė monografija

2021 m. birželio mėn. leidykla „Cambridge Scholars Publishing“ išleido prof. Dariaus Kučinsko sudarytą kolektyvinę monografiją anglų k. „Ethnic Piano Rolls in the United States“. Tai keliolikos metų skirtingų šalių autorių bendradarbiavimo rezultatas. Monografija skirta mechaniniams muzikos įrašams – ritinėliams pianolai, dėmesį fokusuojant į JAV etninių bendruomenių muzikos įrašus.

Šiuose ritinėliuose mechaniniu būdu užfiksuota muzika puikiai reprezentuoja XX a. pradžios JAV imigrantų muzikinį gyvenimą, tradicijas, repertuarą ir bendrai visą muzikinę kultūrą, atsivežtą iš Europos. Etninių ritinėlių ypatybė yra ta, kad juose greta tradicinės folkloro muzikos taip pat yra įgroti autoriniai besiformuojančios nacionalinės muzikos kompozitorių kūriniai. Šie įrašai yra unikalūs, nes niekur kitur nerandami (nei šelako diskuose, nei vaško voleliuose).

Monografiją sudaro keturi skyriai, nagrinėjantys skirtingų tautinių bendrijų ritinėlius – lenkų, žydų, čekų ir lietuvių. Jų autoriai – gerai žinomi šios srities specialistai ir kolekcionieriai. Tai prof. dr. Mike Kukral (Terre Haute universitetas, Indiana, JAV), Karolina Skalska (Nacionalinio muzikos ir šokio instituto doktorantė, Varšuva, Lenkija), Bob Berkman (ilgametis pasaulinės firmos QRS darbuotojas, Buffalo, JAV) ir prof. dr. Darius Kučinskas (Kauno technologijos universitetas). Kiekvienas skyrius papildytas pirmą kartą publikuojamais šių ritinėlių sąrašais, nuotraukomis, plačiais komentarais.

Šis leidinys yra pirmas bandymas tarptautiniu mastu giliau ir atidžiau pažvelgti į ypač vertingą, bet į muzikologų akiratį iki šiol nepatekusį muzikinės kultūros reiškinį, apjungiantį tiek muzikologinį, tiek kultūrologinį bei sociologinį aspektus, leidžiantį geriau suprasti XX a. pirmos pusės muzikos istorijos raidą, tendencijas ir lietuviškos muzikos kelius Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Daugiau informacijos apie knygą galima rasti leidėjo interneto svetainėje.

Lietuvos muzikos antena

Komentarų dar nėra

Post A Comment