„Synaesthesis“ pristato Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose nufilmuotą koncertinį filmą

„Posh Underground Workers“. Monikos Jasevičiūtės nuotr.

„Synaesthesis“ pristato Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose nufilmuotą koncertinį filmą

„Pandemija be klausytojų paliko daugybę apleistų vietų, pilnų neišpildyto kultūrinio potencialo“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ nariai, koncertinio filmo pavidalu pristatydami vieną seniausių savo programų „Posh Underground Workers“. Įspūdingas garsinis ir vizualinis renginys, nufilmuotas Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose, liepos 6 d., antradienį, 18.45, bus pristatomas LRT PLIUS kanale, nešdamas idėją – šiuolaikinė muzika gali būti ir tokia!

„Posh Underground Workers“ – programa, skaičiuojanti ne vienerius metus. Įdomu, kad ji nuolatos kinta, įsileisdama vis naujus kūrinius ir atspindėdama kintantį šiuolaikinės muzikos kraštovaizdį. Visgi programos ašimi išlieka legendinis Louiso Andriesseno kūrinys „Workers Union“. „Posh Underground Workers“ būdinga išskirtinė energetika ir muzikinės kalbos žaismingumas. Šįkart koncertinio filmo formatu be Andriesseno kompozicijos užfiksuoti kompozitorių Florento Ghyso, Julios Wolfe ir Davido Lango kūriniai.

„Posh Underground Workers“ „Synaesthesis“ realizavo viename įdomiausių Vilniaus pastatų – koncertų ir sporto rūmuose, kurie uždaryti jau beveik 20 metų, tačiau vis dar saugo Lietuvos kultūros istorijos sluoksnį. „Tyrinėjame fantastiškas pastato erdves, o taip pat dalijamės mintimis apie meninės vizijos jėgą, kuri visuomet suranda naujus formatus ir prikelia erdves“, – sako ansamblio vadovė ir šio projekto kuratorė Marta Finkelštein.

Šiam neeiliniam projektui, ne tik įveiklinančiam unikalią sostinės erdvę, bet ir siekiančiam praplėsti šiuolaikinės muzikos patyrimo galimybes, „Synaesthesis“ pasikvietė AB Light komandą, tikrąja to žodžio prasme sukūrusia šviesų režisūrą. Koncertinio filmo kūrimu rūpinosi „Scuare Production House“.

„Posh Underground Workers“ – vienas iš kelių artimiausiu metu ansamblio „Synaesthesis“ pristatomų projektų. Liepos 13 d. į gyvą sceną ansamblis sugrįš vieno didžiausių vasaros festivalių Lietuvoje „Midsummer Vilnius“ programoje – LDK Valdovų rūmų kieme „Synaesthesis“ atliks programą „Minimali gravitacija“, kurioje skambės Davido Lango, Michaelo Gordono, Julios Wolfe, Egidijos Medekšaitės ir Žibuoklės Martinaitytės kūriniai.

Koncertinio filmo „Posh Underground Workers“ premjera – liepos 6 d., antradienį, 18.45, per LRT PLIUS. Pagrindiniai projekto rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė. Rėmėjai ir partneriai: Energetikos ir technikos muziejus, Audio-Technika, EVS Fondas.

FILMO TREILERIS

„Synaesthesis“ inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment