Šventinę Palangos vasarą vainikuos festivalis „Amber Wind 2021“

„Amber Wind 2019“. D. Kryževičiaus nuotr.

Šventinę Palangos vasarą vainikuos festivalis „Amber Wind 2021“

Tradiciškai gegužę vykstantis ir Palangos vasaros sezono šaukliu kasmet tampantis festivalis „Amber Wind“, šiemet pučiamųjų muzikos koncertais išlydės vasarą – rugpjūčio 26–29 d. savo klausytojo lauks kruopščiai atrinkta pučiamųjų žanro muzika, geriausi Lietuvos orkestrai ir įtraukiančios muzikinės pažintys su svečiais iš užsienio.

Ketvirtasis pučiamųjų muzikos festivalis išsiskleis įvairiose Palangos miesto erdvėse. Šeštadienį, rugpjūčio 28 d., kurorto publiką džiugins orkestrų paradas Vytauto gatve, koncertai miesto aikštėse ir skveruose bei jungtinio orkestro pasirodymas Gintaro muziejaus terasoje, kur kartu muzikuos vieni geriausių Lietuvos orkestrų – Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Reprezentacinis pučiamųjų orkestras, Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava“, Panevėžio pučiamųjų instrumentų orkestras „Garsas”, pučiamųjų orkestras „Kybartai“ ir festivalio šeimininkai – „Palangos orkestras“.

Atradimų netrūks ir istorinėje Birutės parko rotondoje. Atidarymo koncerte penktadienį, rugpjūčio 27 d., čia pasirodys vienas profesionaliausių ir šiuo metu vienintelis Latvijoje diksilendo ansamblis „Sunny Groove Dixie“. Visiškai naujo projekto „ElectroBrass“ premjerą rugpjūčio 28 d. festivalio žiūrovams dovanos Tado Šileikos vadovaujamo „Sunday Brass Band“ kompozitoriai ir atlikėjai bei kviestinis kompozitorius Andrius Šiurys.

Festivalio Gala koncerte rugpjūčio 28 d., šeštadienį, Palangos koncertų salėje pasirodys Latvijos radijo bigbendas – kolektyvas, suvaidinęs bene svarbiausią vaidmenį Latvijos džiazo istorijoje. Įkurtas dar 1966 m., išformuotas Latvijai atkūrus nepriklausomybę, tačiau praėjus 16 metų vėl atgimęs džiazo orkestras yra neatsiejama Latvijos kultūrinio identiteto dalis. Orkestro renesansui įtaką padarė tokie Latvijos džiazo muzikantai kaip Māris Briežkalns, Kārlis Vanags ir kompozitorius Raimonds Pauls.

Džiazui ir eksperimentams dvi pirmąsias festivalio dienas – rugpjūčio 26–27 d. – kvies kolektyvai iš tolimesnio užsienio: įvairius muzikos stilius į naują klasikinės, džiazo, progresyvios muzikos mišinį sujungiantis belgų kamerinis sintezės kvartetas „Beat Love Oracle“ bei švedų džiazo trio „Nils Berg Cinemascope“, savo muziką ir pasirodymus grindžiantis vaizdo projekcijomis. Kolektyvai pasirodys festivalio partnerių – „Oldman parko“ – „I love Palanga“ scenoje po atviru dangumi.

Neatsiejama festivalio „Amber Wind“ dalis – edukacija ir gerosios patirties mainai. Renginyje „Susitikimas su meistrais“, kuris numatytas penktadienį, rugpjūčio 27 d., žiūrovų lauks artimesnė pažintis ir pokalbis su eufonijos virtuozais Steven Mead ir Misa Mead. Svečiai taip pat rengia programą su „Palangos orkestru“, kuri nuskambės festivalio uždarymo koncerte Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje sekmadienį, rugpjūčio 29 d.

Nebus pamiršta ir jaunoji karta – penktadienį, rugpjūčio 27 d., unikalios metodikos muzikines pamokas mažiausiems festivalio lankytojams surengs dirigentas ir edukatorius iš Nyderlandų Karalystės Piet Visser, jam talkins Panevėžio rajono jungtinio varinių pučiamųjų instrumentų orkestro „Aukštyn“ solistai ir jų vadovas bei dirigentas Remigijus Vilys.

Festivalis „Amber Wind“ – įvairialypiam pučiamųjų muzikos žanrui pašvęstas renginys, itin svarbus Palangai, kaip viena iš senosios, antrą šimtmetį skaičiuojančios orkestrinės muzikos koncertų tradicijos tęstinumo formų. Festivaliu siekiama skatinti klausytojus pažinti ir domėtis pučiamųjų muzikos tradicijomis ir aktualijomis, taip pat sudaryti sąlygas bendradarbiavimui ir gerosios patirties mainams tarp mėgėjų ir profesionalų, Lietuvos bei užsienio kolektyvų.

Festivalį „Amber Wind“ organizuoja Viešoji Įstaiga „Palangos orkestras“. Projektą finansuoja Palangos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Palangos orkestro inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment