Konkurso „Vox juventutis“ laureatų kūrinių koncertas

Choras „Jauna muzika“, dirigentas Vaclovas Augustinas

Konkurso „Vox juventutis“ laureatų kūrinių koncertas

2021 m. balandžio 30 d., penktadienį, 18 val. portale LRT.lt – ilgai laukta premjera. Jaunieji kompozitoriai kartu su klausytojais pirmą kartą išgirs kūrinius, kuriuos atlikimui dar pernai pradėjo ruošti Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“. Šis koncertas – prieš beveik metus įvykusio XIV jaunųjų kompozitorių kūrinių chorui konkurso „Vox juventutis“ baigiamasis akordas, dėl pandemijos atidėtas net kelis kartus.

Koncerte skambės pirmojo karantino metu sukurti jaunųjų kompozitorių – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bei Jāzepo Vītolio Latvijos muzikos akademijos studentų – kūriniai. Persmelkti stiprių išgyvenimų, naujų gyvenimo patirčių, jie yra, tarsi, nedideli pasakojimai apie tai, kas svarbu ir jaudina jauną žmogų, kūrėją.

„Pasaulinė pandemija leido suprasti, kad didžiausių pasaulio katastrofų akivaizdoje mes vis dar galime tikėti. Kai buvo uždarytos koncertų salės ir viešasis gyvenimas, mes nenustojome dainuoti ar kurti, bet atsigręžėme į meną, kaip į neišsenkantį vilties ir palaikymo resursą. Mes įsitikinome, kad menas nėra prabanga, jis – būtinybė“ – kūrinio anotacijoje rašo kompozitorius Lukas Butkus, konkurse laimėjęs pirmąją vietą.

Choras „Jauna muzika“, dirigentai Vaclovas Augustinas ir Jaunius Šakalys, atliks dešimt kūrinių, komisijos atrinktų iš konkurse dalyvavusių 24 kompozicijų:

Michaelo Hale‘o „Evening Hymn“, Salomėjos Petronytės „Terra incognita“, Viltės Žakevičiūtės „Mūsų sielos – balti skudurėliai, saulėj išdžius“, Godos Marijos Gužauskaitės „Gegutė sode, sode kukavo“, Alises Bērziņos „Mirabile mysterium“, Jurgio Kubiliaus „In monte Oliveti“, Ievos Parnarauskaitės „Angelui Sargui“, Luko Butkaus „They all return“, Beatos Juchnevič „Lullaby for the dead“, Gaičio Jānio Pujāto „O salutaris Hostia“.

Koncerto vedėja – muzikologė Rasa Murauskaitė.

„Išsilaisvink iš savo paties gniaužtų, išlik ramus ir klausykis. Išgirsk kasdienybės poeziją. Atrask savyje savo Neatrastą Žemę – tegu skliautais skraido drakonai. Siek naujų pasaulių ir tuomet kiekvienas sutiktas žmogus, kiekviena išgyventa patirtis ves Tave link Tavęs. Leiskis į kelionę“ – pasinerti į nepaprastą muzikinę patirtį klausytojus kviečia jaunoji kompozitorė Salomėja Petronytė.

Jaunųjų kompozitorių kūrinių chorui konkursą „Vox juventutis“ rengia Lietuvos kompozitorių sąjunga ir Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“. Įstaigų veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. Oficialus koncerto transliuotojas – LRT.

Lietuvos muzikos antena

Komentarų dar nėra

Post A Comment