LNOBT ir „Operomanija“ kviečia naujosios operos kūrėjus

LNOBT ir „Operomanija“ kviečia naujosios operos kūrėjus

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kartu su prodiuserine kompanija „Operomanija“ inicijuoja projektą „Operos genomas“. Jame drauge su įvairių profesijų menininkais bus plėtojamos ir realizuojamos novatoriškos kūrybinės idėjos, orientuotos į šiuolaikinę operą ir naująjį muzikos teatrą.

Jau seniai jautėme platformos, padedančios atrasti ir palydėti scenon šiuolaikinės operos kūrėjus, būtinybę. „Operos genomas“ bus visiems atviras operos inkubatorius, kuriame konkuruojama ne garsiomis pavardėmis, o visų pirma originaliomis idėjomis. Todėl mūsų projekto partneriu ir tapo „Operomanija“, jau ne kartą įrodžiusi, kaip puikiai sugeba įžvelgti talentingų autorių potencialą. Tikiuosi, šis bendras projektas taipogi atskleis operos pasauliui naujų įdomių talentų“, – teigia LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

„Džiugu, kad Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras inicijavo mūsų bendradarbiavimą ir šiuolaikinės operos kultūros plėtrą mato kaip vieną iš savo veiklos krypčių. Smalsu, kaip mums pavyks susivienyti siekiant bendro tikslo ir kokie bus šio darbo rezultatai. Manau, dideliu laimėjimu būtų jau tai, jeigu atsirastų bent vienas įdomus, unikalus ir kokybiškas darbas. O jei kartu pritrauktume naujus įdomius menininkus, sudomintume juos operos, muzikinio teatro galimybėmis – galbūt tai turėtų pozityvių ilgalaikių pasekmių žanro raidai“, – viliasi „Operomanijos“ vadovė Ana Ablamonova.

Projektas „Operos genomas“ jau pradėjo iki 2021 m. gegužės 16 d. (imtinai) truksiančią dalyvių registraciją ir laukia kompozitorių, rašytojų, dramaturgų, režisierių, scenografų bei kitų profesijų menininkų ar jų kūrybinių komandų siūlymų. Idėjų užmojis ir fantazijos gylis, kaip ir pačių kūrėjų amžius, nėra ribojami.

Gautas idėjas įvertinusi atrankos komisija įdomiausių sumanymų autorius pakvies į vasaros kūrybinę rezidenciją, suteiksiančią galimybę eksperimentuoti ir vystyti kūrinių užuomazgas drauge su LNOBT ir „Operomanijos“ atstovais. Vėliau, su LNOBT infrastruktūros ir atlikėjų pagalba parengus kūrinių eskizus ir juos pristačius, potencialiausieji iš jų 2022 m. būtų realizuoti LNOBT ar bet kurioje kitoje, konkretų sumanymą geriausiai atliepiančioje erdvėje.

Projektą „Operos genomas“ ir jį įgyvendinančių įstaigų veiklą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau informacijos ir registracijos formą galima rasti čia.

Organizatorių inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment