LRT KLASIKOJE – naujas laidų ciklas apie muziką teatre

Martynas Bialobžeskis. Jono Jurkūno nuotr.

LRT KLASIKOJE – naujas laidų ciklas apie muziką teatre

Nuo kovo 26 dienos kiekvieną penktadienį 15 val. per LRT KLASIKĄ skambės naujas pokalbių ciklas „O paskui – tyla“. Pirmoji laida iš penkių ciklo dalių Teatro dienos išvakarėse praskleis uždangą, kad klausytojai galėtų sužinoti apie teatro kompozitoriaus profesijos ypatumus.

Ciklo idėja išsirutuliojo, kai kompozitorius Martynas Bialobžeskis kreipėsi į LRT KLASIKOS laidų vedėją, žurnalistę Gerūtą Griniūtę su pasiūlymu vieną laidą skirti Teatro dienai, vėliau temų atsirado kur kas daugiau.

„Muzika yra neapčiuopiama, nematoma ir, ko gero, labiausiai žiūrovų emocijas veikianti spektaklio dalis. Nematomu garsiniu audiniu apvilkti spektaklio kūną, paryškinti arba atvirkščiai – nuslopinti emocinį foną, padėti arba oponuoti aktoriams, nebylias scenas paversti suprantamomis be žodžių ryžtasi ne kiekvienas muzikos kūrėjas“, – sako M. Bialobžeskis.

Pirmoje laidoje bus kalbama apie kompozitoriaus vaidmenį teatre. Laidos svečiai kompozitoriai Antanas Jasenka, Gintaras Sodeika ir Jonas Jurkūnas su laidos vedėjais Gerūta ir Martynu diskutuos apie šios profesijos svarbą kuriant spektaklį, apie kompozitoriaus santykį su režisieriumi, kūrybine grupe, aktoriais bei spektaklio dramaturgine medžiaga.

„Viena vertus, tai nelengvas darbas, kita vertus, teatre dirbantys kompozitoriai atranda daug stebuklų ir magijos“, – sako šio amato meistras ir laidos vedėjas M. Bialobžeskis.

Kitose laidose vedėjai pašnekovų klaus, kodėl dramos teatre nėra daug moterų kompozitorių, koks režisieriaus ir kompozitoriaus gero bendradarbiavimo receptas, kaip skamba jaunoji teatro kompozitorių karta ir kt.

„O paskui – tyla“ pokalbių klausykite tiesiogiai LRT KLASIKOS eteryje penktadieniais, 15 val., nuo kovo 26 iki balandžio 23 d. Pokalbių įrašų galite klausytis LRT audiotekoje.

LRT inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment