Praėję metai nesustabdė Lietuvos kompozitorių: skelbiami geriausių kūrinių rinkimai

Kompozitorių namai. Tomo Tereko nuotr.

Praėję metai nesustabdė Lietuvos kompozitorių: skelbiami geriausių kūrinių rinkimai

Lietuvos kompozitorių sąjunga skelbia balsavimą už geriausius praėjusių metų Lietuvos kompozitorių kūrinius. Muzikos ekspertų atrinktas penkioliktukas nuo šiol atviras visiems: tris savaites adresu www.muzikosantena.lt/konkursas bus galima klausytis kūrinių ir už juos balsuoti. Geriausi 2020 metų kūriniai ir jų autoriai visą kovo mėnesį bus pristatomi ir LRT KLASIKOS radijo laidose „Pakeliui su klasika“.

Nors daugelis žmonių, o ypač menininkų, praėjusius metus vadina blogiausiais ir mielai išbrauktų juos iš savo atminties, kompozitorių, panašu, pasaulinė pandemija nesustabdė. Lyginant su 2019 metais, kuomet Lietuvos kompozitorių kūrinių premjerų buvo suskaičiuota 87, 2020 metais kompozitoriai sukūrė ir įvairiomis formomis pristatė beveik tiek pat – 81 naują kūrinį.

Be tradicinių gyvų atlikimų koncertų salėse, premjeros nuskambėjo internetinėse platformose, naujose kompaktinės plokštelėse. Kai kurie kūriniai buvo atlikti naujai susikūrusių virtualių atlikėjų kolektyvų – chorų ir įvairių ansamblių. Šių metų penkioliktukas atspindi ne tik skirtingas atlikimo formas ar platformas, bet ir geografiją: „gyvos“ mūsų šalies kompozitorių kūrinių premjeros įvyko Lietuvoje, Vokietijoje, Prancūzijoje.

Praėjusių metų kūrinius vertino kompetentinga muzikų bendruomenės atstovų komisija: muzikologė, komisijos pirmininkė Beata Baublinskienė, kompozitorius Marius Baranauskas, obojininkas Robertas Beinaris, kanklininkė Aistė Bružaitė, muzikologė Eglė Gudžinskaitė, muzikologas Linas Paulauskis, muzikologė Rima Povilionienė, pianistė Rūta Rikterė, dirigentas Karolis Variakojis, kompozitorius Mārtiņš Viļums. Ekspertų išrinkti geriausi 2020 metų kūriniai skirtingose kategorijose bus paskelbti 2021 m. kovo 26 d. Jų autoriams atiteks Asociacijos LATGA skirtos premijos, Lietuvos kompozitorių sąjungos ir partnerių prizai.

Rinkti klausytojų favoritą galima iki kovo 25 d., adresu www.muzikosantena.lt/konkursas. Daugiausiai klausytojų balsų surinkusio kūrinio autoriui atiteks konkurso diplomas ir specialus prizas.

Geriausių metų muzikos kūrinių rinkimus organizuoja Lietuvos kompozitorių sąjunga, remia Lietuvos kultūros taryba. Partneriai – LRT KLASIKA ir Lietuvos muzikos informacijos centras. Konkurso premijų steigėja Asociacija LATGA.

Lietuvos muzikos antena

Komentarų dar nėra

Post A Comment