Virtuali paroda „Dainuojanti revoliucija“

Prie Parlamento rūmų, Vilnius, 1991 01 13-14. Fotografas Algimantas Žižiūnas (LCVA)

Virtuali paroda „Dainuojanti revoliucija“

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, minėdamas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, parengė virtualią, užsienio auditorijai skirtą parodą anglų kalba „Singing Revolution“ („Dainuojanti revoliucija“).

Dainuojanti revoliucija prisidėjo prie šalies nepriklausomybės atkūrimo ir tapo pasipriešinimo simboliu. Ši paroda pasakoja apie žmones, kurie rankose laikė ne ginklus, o gitaras, mikrofonus, rašiklius bei kitas priemones kultūrai, menui, poezijai ir ypač muzikai kurti.

Anot parodos kuratoriaus, italų muzikos semiotikos profesoriaus dr. Dario Martinelli, „Dainuojanti revoliucija“ – geriausiai saugoma lietuvių paslaptis. Pasak profesoriaus, mes per mažai kalbame apie šį kelią link Nepriklausomybės, per retai jį prisimename, nepakankamai informacijos apie tai suteikiame užsieniečiams. Išgyvenus tokią istoriją, reikia ja dalintis, bet ne tik lietuvių, o ir anglų kalba. Tokia informacija turi būti pasiekiama visiems, kurie domisi muzikos vaidmeniu politikoje ar muzika apskritai.

Siekdamas kuo labiau paskleisti žinią apie Dainuojančią revoliuciją Lietuvoje ir pristatyti parodą, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus bendradarbiauja su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija bei Lietuvos ambasadomis užsienyje.

Jau šį šeštadienį, kovo 13 dieną, kartu su Lietuvos Respublikos generaliniu konsulatu Los Andžele, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga kviečiame į virtualų renginį, skirtą Dainuojančios revoliucijos įvykiams prisiminti, kurio metu bus pristatyta virtuali paroda. Istorikė, visuomenininkė Luka Sinevičienė kalbins Dainuojančios revoliucijos ir Roko maršų dalyvius iš Lietuvos ir JAV – Algirdą Kaušpėdą, Arvydą Juozaitį, Darių Polikaitį, Virgį Stakeną ir Igną Marcinkevičių, o istorikas Darius Juodis pasidalins istorinėmis įžvalgomis. Renginio dalyviai taip pat turės galimybę užduoti savo klausimus bei išgirsti Dainuojančios revoliucijos metu skambėjusius kūrinius.

Iš anksto užsiregistravę renginio dalyviai kovo 11-14 d. galės nemokamai peržiūrėti rež. G. Žickytės dokumentinį filmą „Kaip mes žaidėme revoliuciją“.

Sveikinimo žodį tars prof. Vytautas Landsbergis bei Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Los Andžele ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus atstovai.

Renginys vyks kovo 13 d., šeštadienį, 10 val. Los Andželo laiku, 20 val. Lietuvos laiku.

Būtina išankstinė registracija.

Daugiau informacijos rasite čia.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment