[NE]ŽAIDIMAI. TAI LABAI RIMTA

Motiejus ir Mykolas Bazarai

[NE]ŽAIDIMAI. TAI LABAI RIMTA

Pasirodė nauja kompaktinė plokštelė, pavadinimu [Ne]ŽAIDIMAI, kurios programą – kūrinius dviem fortepijonams – parinko ir atliko Kauno pianistai – fortepijoninis duetas, broliai Motiejus ir Mykolas Bazarai. Įrašų leidinio parengimą ir išleidimą parėmė Lietuvos kultūros taryba ir AGATA.

Kalbantis su atlikėjais paaiškėjo, kad į programą buvo įtraukti dar niekada CD formatu neviešinti kūriniai (kai kurie jų apskritai nėra skambėję viešai). Taip į kompaktinę plokštelę pateko Vytauto Barkausko (vyresniojo) Preliudas ir fuga, „Žaidimėliai“, „Pokalbis“ ir „Etiudas tik suaugusiems“. Giedriaus Kuprevičiaus „Du žaidimai dviems“ („Pakalbėjimai“ ir „Patylėjimai“), Zitos Bružaitės „Piano“, Algimanto Kubiliūno „Dvi variacijos“, Teisučio Makačino „Kūlverstukas“, Arvydo Malcio „Vasaros nakties sodai“ ir „Vilties aitvaras“ bei Vidmanto Bartulio „Rūke“ ir „Gražuolis garvežys“.

Reikia pasidžiaugti atlikėjų drąsa parenkant programą ir kūrybiškai ją pateikiant. Atsižvelgiant į kūrinių pobūdį, jie tarsi sujungti į vieną bendrą dramaturginę liniją. Ir ne tik. Kūrinių atlikimas, mano supratimu, nepriekaištingas. Esu įsitikinęs, kad šis duetas, turėdamas tvirtus sparnus, puikiai orientuodamasis šiuolaikinės muzikos skambesiuose, nebijodamas ir nevengdamas sudėtingiausia kompozicine technika parašytų kompozicijų, privers klausytojus ne vieną kartą nustebti.

Įrašų albumo garso režisierius Arūnas Zujus, montažo režisierius Lukas Smulskis, dizaineris Dovydas Čiuplys. Beje, leidinio aplanke įrašyta labai svarbi informacija: Albumas įrašytas 2020 metais Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje STEINWAY & SONS D-274 fortepijonais.

Išgirsti albumą galite broliaibazarai.bandcamp.com, „Spotify“, „Deezer“, „Tidal“, „Primephonic“, „Qobuz“, „Idagio“, „iTunes“, „Apple Music“, „Google Play“ ir „Pakartot“ internetinėse muzikos platformose.

Algimantas Kubiliūnas
Lietuvos muzikos antena

Komentarų dar nėra

Post A Comment