Vladimirui Tarasovui įteikta Leonido Donskio premija

Vladimir Tarasov. Foto: Alexander Zabrin

Vladimirui Tarasovui įteikta Leonido Donskio premija

2021 m. kovo 7 d.  džiazo muzikantas, kompozitorius ir režisierius Vladimiras Tarasovas apdovanotas Leonido Donskio premija, o 2020-ųjų Tolerancijos žmogaus apdovanojimas įteiktas žurnalistui ir filosofui Pauliui Gritėnui. Šiuos apdovanojimus skiria Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“.

„Šiandien mes skelbiame Tolerancijos žmogumi drąsu ir nuoseklų mąstytoją, publicistą P. Gritėną, kuris per praėjusius kovidu užsikrėtusius metus liudijo būtinybę suprasti ir kitaip galvojantį mūsų žmogų“, – ceremonijoje sakė fondo valdybos pirmininkas Ramūnas Garbaravičius.

Tuo metu Leonido Donskio premija „už gyvenimo nuopelnus“ skirta muzikui V. Tarasovui. „Jau geriau free jazz ritmu mušti būgnus ir lėkščių varį nei trankyti kitaminčiams per galvą valdžios vėzdu“, – teigė Sugiharos fondo vadovas.

Kasmetinė Tolerancijos žmogaus nominacija skiriama asmeniui savo veiksmais, viešu pavyzdžiu ar atviru žodžiu stojusiam prieš ksenofobijos bei antisemitizmo, kitaminčių, kitatikių bei kitataučių persekiojimą, pasisakiusiam prieš smurto, prievartos ir radikalizmo apraiškas visuomeniniame Lietuvos gyvenime.

L. Donskio premija teikiama už ilgametes pastangas stiprinti pilietinį sąmoningumą, pakantą ir toleranciją, taip pat už žmogaus teisių gynimą, dialogo mezgimą ir palaikymą. Tolerancijos žmogaus premija teikiama nuo 2001 metų.

Organizatorių inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment