Prasideda Latvijos naujosios muzikos dienos

Prasideda Latvijos naujosios muzikos dienos

Baltijos šiuolaikinės muzikos tinklas ir Latvijos kompozitorių sąjunga kviečia į 10-ąjį Latvijos muzikos dienų festivalį, kuris prasideda šiandien ir vyks iki kovo 6 dienos. Internete rengiamas festivalis pristatys trylika kūrinių premjerų, kurios bus atliekamos Rygos, Talino ir Vilniaus koncertinėse erdvėse.

Šių metų festivalio ašis – kelios koncertinės programos, sufokusuotos į vieną iš kertinių 20-ojo amžiaus opusų, pakeitusių muzikos raidą – Steve’o Reicho „Piano Phase“, György Ligeti Styginių kvartetas Nr. 2 ir Gerardo Grisey „Vortex Temporum“. Šie šedevrai tapo įkvėpimo šaltiniu naujus kūrinius rašiusiems kompozitoriams, kurie kontekstualizavo, reflektavo ir apmąstė poetinius bei technologinius šių opusų aspektus.

Muzikos kūrinys gyvai ar per grotuvą keliaujantis į klausytoją, organizatorių metaforiškai palyginamas su tuo, kaip elektros impulsas keliauja laidais. Kokybiška muzika turi puikų laidumą, kuris perduoda energiją.

Šių metų festivalio koncertai vadinami „pėdų koncertais“, kadangi tiesioginę transliaciją galima stebėti bet kur. Patys kompozitoriai rekomenduoja savo kūrinių klausymo vietas.

Transliacija iš Lietuvos kompozitorių sąjungos salės vyks kovo 5 d. 20 val. Ansamblis „Twenty Fingers Duo“ – Lora Kmieliauskaitė (smuikas), Arnas Kmieliauskas (violončelė) – atliks Lietuvos, Latvijos ir Estijos kompozitorių kūrinius.

Daugiau informacijos festivalio svetainėje: http://www.muzikasdienas.lv/

Lietuvos muzikos antena

Komentarų dar nėra

Post A Comment