Šiandien „Tilto namų radijo festivalis“ išleidžia gyvo garso albumą-kompiliaciją

Šiandien „Tilto namų radijo festivalis“ išleidžia gyvo garso albumą-kompiliaciją

Nuo šiandien lietuviška nepriklausoma muzika turi naują vizitinę kortelę. Lapkričio mėnesį griežčiausiomis karantino sąlygomis, bet vis dėlto įvykęs „Tilto namų radijo festivalis“ dalinasi gyvai įrašytu albumu-kompiliacija.

Albume – kruopščiai atrinkti kūriniai iš grupių „Garbanotas“, „Solo Ansamblis“, „Kamanių Šilelis“, „Vilniaus Energija“, „Kabloonak“, „Monikaze“ ir „EGOMAŠINA“ pasirodymų tuščioje Kirtimų kultūros centro salėje.

Klausant kompiliacijos Spotify, iTunes, Deezer, Pakartot ir kitose muzikos platformose, festivalio atlikėjai kviečia su atsirinktais kūriniais susipažinti artimiau ir pasakoja jų atsiradimo pasaulyje bei albume istorijas.

Solo Ansamblis „Neturėjom dainos“
https://youtu.be/RkH33uCzLw8

„Ypatingos priežasties, kodėl pasirinkom būtent šią dainą, nėra. Tai – tiesiog graži, ir klausytojų, ir mūsų mėgstama daina iš antrojo albumo „Olos”, – sako muzikantai ir čia pat prisimena jausmą groti tokiame festivalyje. „Kaip repeticijoj, tik su trupučiu jaudulio, nes žinojom, kad tai – tiesioginis eteris. Būtent tokio formato koncertą grojom pirmą kartą.“

Monikaze „Go Away“
https://youtu.be/aXXU7ejJ-Mo

„Go away it is so hard, to pretend that I can listen” (liet. eik šalin, man taip sunku apsimesti, jog galiu tavęs klausyti) dainuoja įvairiapusiška kompozitorė bei atlikėja, elektroninės muzikos solo projekto „Monikaze“ autorė Monika Zenkevičiūtė. Klausytojams ji išduoda, jog tai – kūrinys apie kankinančius pašnekovus.

Kabloonak „Lonesome Prairies“
https://youtu.be/z7_EqyJtwRw

„Kadangi „Tilto namų radijo festivalis“ toli gražu nebuvo tipinis, tad ir daina – rami ir be žiūrovų šurmulio. Pagalvojau, koks būtų tipinis festivalinio įrašo pasirinkimas, ir pasukau kiton pusėn“, – apie lyrišką pasakoja Jonas Narbutas (Kabloonak).

Kamanių šilelis „Aš nieko nežinau“
https://youtu.be/RYC-SpPj2nI

2020-ųjų metų pabaigoje elektrifikuoto folkloro duetas pristatė naują albumą „9“. „Kamanių šilelio“ balsas Kamilė Gudmonaitė pasakoja, jog daina „Aš nieko nežinau” buvo pabaigta ir įrašyta dieną po jos mylimo senelio laidotuvių. „Ji – apie patį gyvenimą ir atsidavimą visiškam nežinojimui.“

EGOMAŠINA „Pabėgimas“
https://youtu.be/dwhOJDNXR7w

Tarp garažinio roko, post punk ir synth wave žanrų riedanti „EGOMAŠINOS“ trijulė prasitaria, kad festivalyje „Pabėgimą“ pirmą kartą grojo kitaip, nei įprasta. „Labai patiko raw skambesys, tikimės, kad patiks ir kitiems.“

Vilniaus Energija „Šiaurės Europa“
https://youtu.be/2-A6wAYyJdA

Neseniai lazeryje išleisto albumo „Welcome to Lithuania” dalis, kūrinys „Šiaurės Europa“ nusėdo ir radijo festivalio albume. Kaip sako dainos autorius Žygimantas Kudirka, „dabar yra toks metas, kai tiek Rytuose, tiek Vakaruose įsisiautė tikras chaosas. Tad gal visai buvome teisūs, nusprendę orientuotis į Šiaurę!“

Garbanotas „Blue Sun“
https://youtu.be/XNuibHQnx04

„Ši daina – kelio, kuriuo eini ir nežinai, kur nueisi, daina. Eini kartais kreivai, kartais niūriai, kartais juokdamasis, kartais su nuoboduliu, kartais net nebežinodamas ar išvis eini, abejodamas, pasimetęs, o po to vėl žengi tvirtai lyg pagal žemėlapį. Svarbu, kad eini kartu, su grupės draugais ir su klausytojais. Čia daina apie tai.“ – pasakoja kompiliaciją užbaigiantys „Garbanoto“ nariai.

Visą šią alternatyvios muzikos puokštę klausytojai su internetinio bendruomenės radijo „Palanga Street Radio“ pagalba festivalio metu galėjo išgirsti bet kurioje pasaulio vietoje. Unikalią garsinę patirtį įgyvendinti padėjo Lietuvos Kultūros Taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Kirtimų kultūros centras ir AudioForma.

Kompiliacija Spotify: http://spoti.fi/3pwsLUX
Kompiliacijos video grojaraštis: https://bit.ly/3jZBuh2

„Tilto namų radijo festivalio“ inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment