Kompozitorė Silvija Miliūnaitė-Bliūdžiuvienė pristato trilogiją „I am here for you“

Agnė Steponkevičiūtė ir Ignas Armalis

Kompozitorė Silvija Miliūnaitė-Bliūdžiuvienė pristato trilogiją „I am here for you“

Mes skubame, nespėjame. Mes pikti, nerimastingi, pervargę. Žmogus žmogui jau tapęs kone įkyriausiu žemės padaru. Svajojame apie tylos valandą, jaukų pasimatymą su savimi, apie ilgas klajones sapnuose. Patartina svajoti atsargiai, nes būtinai išsipildys! Ir štai nesuskaičiuojamos valandos tylos, pasimatymo su savimi metu drugeliai nebekutena papilvės, o klajoti sapnuose naktų pasidarė nejauku. Staiga atsiimame piktą žodį ir apie įkyrųjį sutvėrimą. Kas laukia po to? Menininkai skuba drąsiai svajoti (nes būtinai išsipildys!), o svajones paversti meno kūriniais.

Taip galėčiau apibūdinti kompozitorės Silvijos Miliūnaitės-Bliūdžiuvienės kūrinį „I am here for You“. Tai trijų klipų trilogija apie žmonių santykius bei priverstinę atskirtį. „Šis projektas – karantino paskatinta idėja. Mačiau kaip žmonės išgyvena, kenčia atskirtį ir yra išsiilgę susitikimų. Kūrinio klipuose šokėjai atskirti stikline uždanga, kuri galiausiai dūžta.“ – pasakoja autorė. Kompozicija sukurta smuikui, violončelei, fortepijonui ir elektronikai – atlikėjai Džeraldas Bidva, Ignė Pikalavičiūtė, Indrė Baikštytė, kurių atliekama muzika įrašyta „MAMA Studios“. Klipuose šoka du baleto artistai ir trilogijos choreografai – Agnė Steponkevičiūtė bei Ignas Armalis, filmavimas vyko Menų spaustuvėje.

Pastarieji negaili pagyrų kompozitorei S. Miliūnaitei-Bliūdžiuvienei ir nuoširdžiai džiaugiasi galimybe bendradarbiauti. „Silvijos kuriama muzika man išskirtinė savo emocijų palete. Tokia muzika įkvepia šokti ir kurti. Man kaip šokėjai ir choreografei norisi Silvijos kuriamą muziką paversti „matoma“. Man labai svarbu, kad šokis kalbėtų, kad būtų ne vien tik gražių judesių rinkinys.“ – potyriais dalinasi jau ne pirmą kartą su kompozitore bendradarbiaujanti A. Steponkevičiūtė.

„Vos tik išgirdęs trilogijos muziką, pastarajai pajutau ypatingą artumą.“ – priduria I. Armalis. Šokėjas tikina, kad įsijausti bei įsikūnyti į trilogijos „I am here for You“ siužetą, muziką buvo kaip niekada paprasta, mat kompozicija pulsuoja nūdienos aktualijomis bei žmonių išgyvenimais. „Norėjosi žiūrovui perteikti tai kas susikaupė viduje per šiuos sunkius metus – socialinė atskirtis, apribojimai, draudimai. Be šio patyrimo, manau ir choreografija būtų buvusi kitokia.“

Tačiau trilogijos choreografai-šokėjai neslepia, kad šokti ne pilnutėlei salei žiūrovų, o video kamerai buvo tikras iššūkis: – „Kas tinka scenai – ne visada tiks kamerai, tad teko gerokai pasukti galvą dėl choreografijos. Tačiau dabar toks laikas, kai privalome priimti naujoves ir tobulėti.“ – atvirauja A. Steponkevičiūtė.

Šiltais žodžiais apie kompozitorės kūrybą atsiliepia ir muzikai. „Silvijos muzika dinamiška, kontrastinga, kaip ir pats gyvenimas“, – pastebi smuikininkas D. Bidva. „Romantinis minimalizmas – taip apibrėžčiau kompozitorės kūrybą. Pastaroji labai organiška, natūrali, sudominanti net tik klausytoją, bet ir atlikėją.“ – mintimis dalinasi pianistė I. Baikštytė. Tuo tarpu, violončelininkė I. Pikalavičiūtė pritaria kolegoms ir priduria: „Nepaprastai gera, kai meno kūrinys nekovoja už savo būvį, kai jame nėra pastangos įtikti ar patikti.“

Muzikantai antrina šokėjams, kad trilogijos „I am here for You“ siužetas paremtas šiandienos išgyvenimais stipriai palengvino atlikėjų darbą. „Siužetas puikiai rezonuoja su asmeninėmis patirtimis, tad atlikėjui lieka tik papasakoti istoriją. Tai labai įdomus vidinis procesas.“ – teigia I. Pikalavičiūtė.

S. Miliūnaitės-Bliūdžiuvienės klipų trilogijos „I am here for You“ pirmoji dalis bus patalpinta vasario 14-ąją, asmeniniame kompozitorės YouTube kanale pavadinimu „Silvija MB“. Antrąjį ir trečiąjį ketinama paviešinti kas 10-imt dienų po premjeros. Norinčius pasiklausyti trilogijos muzikos, kviečiame jos ieškoti visose muzikos talpinimo platformose.

Trilogijos videoanonsą rasite čia.

Projektas iš dalies finansuojamas Asociacijos LATGA Socialinio kultūrinio fondo lėšomis.

Parengė muzikologė Lukrecija Stonkutė.

Lietuvos muzikos antena

Komentarų dar nėra

Post A Comment