Muzikos idėjų konkursas Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms

Muzikos idėjų konkursas Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms

Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ rengia trijų renginių ciklą „Atminties keliais: Vytauto Mačernio stotelės“ ir kviečia muzikos autorius teikti savo idėjas šio projekto programai „Premjera“, pagal kurias būtų kuriamas naujas muzikos kūrinys pučiamųjų instrumentų orkestrui arba solistui ir pučiamųjų instrumentų orkestrui (trukmė 6-10 min), inspiruotus poeto Vytauto Mačernio asmenybės, gyvenimo ar naudojant jo tekstus.

Muzikos autoriams organizatoriai suteiks:
a) galimybę dirbti ir bendradarbiauti su Kauno pučiamųjų instrumentų orkestru „Ąžuolynas“ (vyr. dirigentas Giedrius Vaznys);
b) atlygį už kūrinio sukūrimą – 1500 eurų;
c) kūrinio viešą atlikimą arba pristatymą koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ YouTube bei Facebook kanaluose, jo dokumentavimą garso ir vaizdo įrašais.

Apie orkestrą.
Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ įkurtas 1961 metais. Šiemet orkestrui sukanka 60 metų. Tai – reprezentacinis Kauno miesto kolektyvas, savo pasirodymus rengęs užsienio šalyse (Šiaurės Airija, Latvija, Lenkija, Šveicarija, Slovakija, Italija, Prancūzija ir t.t.), aktyviai koncertuojantis atvirose erdvėse, koncertų salėse. Pastaraisiais metais orkestras kilstelėjo kokybės kartelę, vis dažniau parengdamas unikalias ir sudėtingas koncertines programas Kauno ir kitų miestų koncertų salėse. Su šiuo orkestru koncertavo užsienio solistai ir dirigentai Denis Shapovalov (violončelė, Rusija), Jacques Mauger (trombonas, Prancūzija), Simon Perčič (dirigentas, Slovėnija). Orkestrui ne kartą kūrė ar pritaikė specialias aranžuotes kompozitoriai Vidmantas Bartulis, Tomas Leiburas, Jievaras Jasinkis, Zita Bružaitė, Giedrius Kuprevičius, Raimundas Martinkėnas ir kt. „Ąžuolynas“ talkino jungtiniam chorui ir 2018 metais popiežiaus Pranciškaus vizito metu Kaune.

Siūlymų su idėjomis organizatoriai lauks iki 2021 m. vasario 15 d. Geriausią idėją atrinks koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ meno taryba. Atrinktos idėjos autorius bus paskelbtas 2021 m. kovo 8 d., su autoriumi bus pasirašyta sutartis dėl naujo kūrinio sukūrimo.

Trumpą idėjos aprašymą laisva forma siųsti arba iškilus klausimams teirautis: info@kaunosantaka.lt, tel. +370 37 220385, +370 643 55733.

Daugiau informacijos: kaunosantaka.lt

Komentarų dar nėra

Post A Comment