Prasideda Tarptautinis Jaschos Heifetzo smuikininkų konkursas

Prasideda Tarptautinis Jaschos Heifetzo smuikininkų konkursas

Artimiausiomis savaitėmis Lietuvoje karaliaus smuikas – nuo sausio 18 d., pirmadienio, 12 val., prasideda VI Tarptautinio Jaschos Heifetzo smuikininkų konkurso transliacijos. Prisitaikęs prie situacijos, konkursas pirmuosius du turus, kuriuose dalyvaus per 40 smuikininkų, kviečia stebėti internetu, palaikant talentingiausius pasaulio jaunuosius smuikininkus.

Jascha Heifetzas laikomas vienu įtakingiausių XX a. smuikininkų virtuozų, o mes galime didžiuotis tuo, kad jo gimtasis miestas – „Lietuvos Jeruzale“ kadaise pramintas Vilnius. 2001 m. pirmą kartą Lietuvoje suorganizuotas smuikininkų konkursas iki šiol yra vienintelis pasaulyje, nešiojantis Jaschos Heifetzo vardą.

„Nesuklysiu sakydamas, kad J. Heifetzo asmenybė – svarbi kiekvieno smuikininko gyvenime. Jis iki šiol – tikra „ikona“, autoritetas, į kurį norima lygiuotis. Šiemet dalyvauti konkurse norą išreiškė 117 dalyvių, pirmajame ture jų pasirodys 42, iš kurių penki – lietuvaičiai. Šio konkurso naujiena – publikos balsavimas, kurio metu publika į kitą turą galės deleguoti žiuri nepasirinktą dalyvį. Smagu, kad šiais metais konkursas aktyviai bendradarbiauja su pasaulio stygininkų bendruomene ir žymia internetine platforma „Violin Channel“, tad tikimės sulaukti didelio dėmesio ne tik iš Lietuvos“, – pasakoja vienas konkurso organizatorių Eugenijus Butvydas.

Tai, kad tarptautiniai konkursai sėkmingai gali vykti ir pandemijos metu, jau įrodė Tarptautinis Virgilijaus Noreikos dainininkų konkursas, praėjusių metų rudens pradžioje pirmasis pasiūlęs stebėti dalyvių pasirodymų transliacijas. Tarptautinis Jaschos Heifetzo konkursas taip pat žengia šiuo keliu – pirmieji du turai vėl vyks internetu, o finalas – gyvai. Kol kas jis numatytas vasario pabaigoje.

Tarptautinio Jaschos Heifetzo konkurso Pirmojo ir antrojo turo dalyvius vertins žiuri nariai Isabelle van Keulen (Nyderlandai), Sergejus Krylovas (Italija), Rūta Lipinaitytė (Lietuva), Svetlana Makarova (Šveicarija) ir Rusnė Mataitytė (Lietuva). Finalinį turą vertins ir žiuri pirmininkas Gidonas Kremeris (Latvija).

Pirmojo Tarptautinio Jaschos Heifetzo smuikininkų konkurso turo transliacijos vyks sausio 18–19 d., nuo 12 val. Jas bus galima stebėti:

• konkurso puslapyje heifetz.lt;

• renginio FB paskyroje „Lithuanian Music Competitions“;

• „Natų knygynas“ YouTube paskyroje;

• ir „The Violin channel“ kanale.

Pagrindiniai konkurso rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos respublikos kultūros ministerija, konkursą organizuoja VšĮ „Natų knygynas“ ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Organizatorių inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment