„Mano nata“ videopamokose – gyva pažintis su Lietuvos muzika

Kompozitorius Jonas Jurkūnas „gamina“ muziką gamtoje

„Mano nata“ videopamokose – gyva pažintis su Lietuvos muzika

Viešoji įstaiga „Mano nata“, kviesdama Lietuvos vaikus ir suaugusius geriau pažinti Lietuvos muzikinę kultūrą, praeitų metų pabaigoje YouTube kanale paskelbė seriją vaizdo klipų, kuriuose žinomi Lietuvos kompozitoriai ir muzikologai pasakoja istorijas apie Lietuvos muziką, dalinasi kūrybos paslaptimis, atskleidžia aktualius informacijos šaltinius.

Iki 20 minučių trunkančios pamokos kurtos vyresniems, 14-19 metų amžiaus moksleiviams, bet bus įdomios ir jaunesniems smalsiems vaikams ar suaugusiems, norintiems praplėsti žinias apie Lietuvos muziką. Gera žinia ir ta, jog turinys yra nemokamas, laisvai prieinamas visiems interneto vartotojams.

„Mano nata“ YouTube kanale šiuo metu paskelbta 12 projekto „Lietuvos muzikinė kultūra: reiškiniai, asmenybės, kūriniai“ videopamokų.

Besidomintiems šiuolaikine muzika, Lietuvos muzikos informacijos centro vadovė, muzikologė, Asta Pakarklytė pristatys internetines platformas mic.lt ir musiclithuania.com, supažindins su svetainių turiniu, pamokys susirasti informaciją, naudotis internetine parduotuve.

Kompozitorius Jonas Jurkūnas kvies į kino muzikos dirbtuves gamtoje, pademonstruos kūrybos procesą, atskleis keletą kino muzikos kūrybos paslapčių. Antroje pamokoje išvysime elektroninės muzikos kūrimo žaidimus. Kompozitorius Algirdas Klova supažindins su postfolko gimimu. Kompozitorė, atlikėja Raminta Naujanytė Bjelle kalbėsis su Lietuvos muzikos garsenybe Andriumi Mamontovu.

Muzikologė Beata Baublinskienė pasakos apie XXI a. lietuvišką operą, kita pamoka skirta kompozitoriui Vladui Jakubėnui ir jo baletui „Vaivos juosta“. Muzikologė Rasa Murauskaitė papasakos apie aktualiosios muzikos festivalį „Gaida“, o antroje pamokoje pristatys šiuolaikinės operos judėjimą Lietuvoje bei kūrybinės grupės „Operomanija“ veiklą.

Muzikologė Vytautė Markeliūnienė pasakos istorijas iš legendinio Kompozitorių miestelio gyvenimo, kitoje pamokoje sužinosime apie XX a. metraštininką, lietuvių muzikos vienišių, kompozitorių Joną Nabažą.

Projekto kūrėjai tikisi, kad šie vaizdo įrašai sužadins smalsumą ir paskatins plačiau domėtis šių dienų Lietuvos muzikos naujienomis, sužinoti apie dar negirdėtus kompozitorius, šiuolaikinius muzikos žanrus, pamėgti šiuolaikinės muzikos festivalius, naujai pažvelgti į folklorą ar susirasti naujausius Lietuvos kompozitorių natų leidinius, muzikos albumus.

Videoteka bus pildoma šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių autoportretais ir kitomis ryškiomis muzikos istorijomis.

Projektą įgyvendina VšĮ „Mano nata“, remia Lietuvos kultūros taryba. Partneriai: Lietuvos kompozitorių sąjunga, VšĮ „Meno genas“, VOX ART, VšĮ Lietuvos muzikos informacijos centras.

Lietuvos muzikos antena

Komentarų dar nėra

Post A Comment