Vyksta Kirtimų kultūros centro skaitmeninė rezidencija

Arturas Bumšteinas. Ninos Pope nuotr.

Vyksta Kirtimų kultūros centro skaitmeninė rezidencija

Nuo lapkričio 15 d. iki gruodžio 21 d. Kirtimų kultūros centras pristatys skaitmeninės rezidencijos „ON/OFF LINE“ metu vystytus kolaboracinius meno projektus. Centro internetinėje svetainėje bei socialinėse medijose susitiks 13 skirtingų sričių kūrėjų.

Toks rezidencijos formatas atsirado reaguojant į pandemijos sukeltus iššūkius kurti bei dalintis menininkų kūryba neišeinant iš namų. Iš viso pristatomi 5 kūrybiniai projektai: audiovizualinių miniatiūrų serija, performatyvus garso meno kūrinys, internetinis muzikinis albumas, dokumentinė apybraiža bei audiovizualinė istorija.

Vienas iš rezidencijoje dalyvaujančių kūrėjų duetų – menininkė Aistė Ambrazevičiūtė ir elektroakustinės muzikos kompozitorius Yiorgis Sakellariou pasitelkdami kanadiečių kompozitoriaus ir ekoakustikos pradininko Raymond Murray Schafer sąvoką „Touching at distance“ (liet. liečiant per atstumą) kuria audiovizualinių miniatiūrų seriją – garso ir vaizdo dialogą, tyrinėja jų santykius bei galią.

„Touching at distance“ šių dienų kontekste įgauna simbolinę reikšmę ir atkreipia dėmesį į pasikeitusias sąlygas kurti, bendrauti bei veikti pandemijos akivaizdoje. Y. Sakellariou kuriama garso medžiaga paremta elektromagnetinėmis bangomis ir aplinkos įrašais, o A. Ambrazevičiūtės vizualinė dalis tyrinėja paviršių įvairovę, gamtinės ir žmogaus sukurtos aplinkos skirtumus bei panašumus (nuoroda į projektą).

Kompozitoriai ir garso menininkai Arturas Bumšteinas bei Gailė Griciūtė susitelkia ties garso meno ir performanso formų bei jų santykio su technologijomis tyrimu į pirmą vietą iškeldami muzikos bei garsinės patirties daugialypiškumą. Rezidencijos metu menininkai rašo vienas kitam grafines partitūras, pagal kurias atliks bendrą performatyvų garso meno kūrinį, skatindami rizikingą, eksperimentinį santykį su koncerto formatu.

Anoniminis naršyklinės muzikos prodiuseris DJ $TOCKER ir jaunoji grafikos dizainerė Domantė Nalivaikaitė kuria internetinį audiovizualinį albumą „eMULE“. Albumo audio skambesyje pinasi ambientinės, klubinės ir naršyklinės muzikos stiliai, o vizualinėje albumo dalyje atsiskleidžia futuristinio pasaulio atmosfera. Vėliau šį albumą USB pavidalu bus galima įsigyti aukcione.

Menininkai Gintautas Rožė, Gediminas Jakubka, Šarūnas Akelaitis ir Nora Strolytė kuria audiovizualinį mitų ir ritualų rinkinį pavadinimu „Dense“, kuriame fragmentiškai susipina naujasis šamanizmas, individualios praktikos ir filosofijos, nuolat save atnaujinančio pasaulio idėja, mirties neigimas ir apsivalymas, visa apimanti energija ir kiti senojo bei naujojo pasaulių artefaktai. „Dense“ – tai šiuolaikinis gyvenimas, kuriame vaidenasi.

Kino ir video kūrėjai ir režisieriai Mikas Žukauskas, Alanas Gurinas ir Teodoras Malinauskas pristatys dokumentinę apybraižą apie savadarbes garso sistemas, jų kūrėjus ir istoriją. Apybraižoje kalbinami „pasidaryk pats“ principu veikiančių garso sistemų autoriai, organizuojantys ir dalyvaujantys kultūriniuose ir pramoginiuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje.

Vystomus projektus galima stebėti Kirtimų kultūros centro internetinėje svetainėje bei socialinėje medijoje.

KKC inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment