Lietuviškos sutartinės naujai suskambės Liepaičių ir Afrikos būgnų albume

„Sutrinko trinko“, A. Kozvan nuotr.

Lietuviškos sutartinės naujai suskambės Liepaičių ir Afrikos būgnų albume

Vilniaus miesto chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“ šiandien kviečia išgirsti pirmą dainą ir vaizdo klipą iš būsimo albumo „Sutrinko trinko“. Albumą, skirtą naujai pažvelgti į lietuviškas sutartines bei atrasti netikėtą choro ir būgnų sąveiką, merginų choras įrašė kartu su ansambliu „Afrikos būgnai“.

Specialiai šiam projektui Vitalijaus Neugasimovo aranžuotų sutartinių premjera įvyko pavasarį, su gyvomis vaizdo projekcijomis bei perkusijos grupės „Afrikos būgnai“ ritmais. Tačiau dėl prasidėjusios pandemijos suplanuotus koncertus teko nukelti. Taip projektas su garso režisieriaus Algirdo Drėmos pagalba transformavosi į albumą bei septynis video klipus, kurtus animatoriaus Pijaus Čeikausko.

„Nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Lietuvos Kultūros Tarybos, parėmusios šį projektą, lankstus požiūris į susiklosčiusią padėtį leido atsirasti dar didesnei auditorijai prieinamam ir ilgaamžiškesniam produktui – skaitmeniniam albumui“, – rezultatu džiaugiasi merginų choro vadovė Jolita Vaitkevičienė.

Skaitmeninis albumas „Sutrinko trinko“ Spotify ir Pakartot skaitmeninėse platformose atsiras sausio 12 d. Iki tol kas savaitę merginų choras žada klausytojus nustebinti vis nauju animuotu vaizdo klipu. Tiek skaitmeninis albumas, tiek animuoti video „Liepaitėms“ – naujos išraiškos formos.

Kaip pasakoja merginų choro vadovė ir idėjos sumanytoja J. Vaitkevičienė, mintis apie tokią programą kilo minint dešimties metų sukaktį, kai Kenijoje lietuvių liaudies sutartinės UNESCO buvo pripažintos kaip unikalus, saugotinas tradicinės polifoninės muzikos fenomenas.

Posėdžio vieta Afrikoje simboliškai inspiravo „Liepaičių“ merginų chorą būtent 2020 metais sukurti programą, grįstą lietuviškų sutartinių pirmapradės melodikos ir Afrikos būgnų ritmų sinergija.

„Afrikos būgnų“ studijos įkūrėjas, perkusininkas Gediminas Mačiulskis neatsitiktinai pakviestas projekte būti atsakingu už ritmo inkliuzus. Su kolegomis jau eilę metų muzikantas sėkmingai užsiima edukacine, interaktyvia veikla, yra gerai pažinęs Vakarų Afrikos būgnų muziką, šokius ir kultūrą. Septyniuose albumo kūriniuose galima išgirsti atlikėją grojant instrumentais: djabara, kenkeni, kesereni, sangban, dunumba, djembe ir balafonu.

Įvairios sceninės veiklos patirties sukaupęs merginų choras „Liepaitės“ – atviras kūrybiniams ieškojimams. Dainininkės yra dalyvavusios G. Varno režisuotame A. Vivaldi oratorijos „Juditos triumfas“ teatralizuotame pastatyme, L. Vilkončiaus operoje „Benediktas ir žirafa“, atliko progresyvų J. Pranulytės įvietintą audio-vizualinį ciklą „Vandenys“ bei du kartus nugalėjo „LRT“ projekte „Lietuvos balsai“.“ Dabar merginų choras kviečia sudalyvauti skaitmeninėje „Sutrinko trinko“ patirtyje.

Pirmojo albumo kūrinio animuotas video:
Liepaitės ir Afrikos būgnai – „Sutrinko trinko“: https://youtu.be/n3SCZwEFO3M

Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ FB: https://www.facebook.com/liepaites
Svetainė: www.liepaites.lt

Komentarų dar nėra

Post A Comment