Jaunojo kompozitoriaus operos atsiradimą lėmė M. K. Čiurlionio stipendija-paskata

Operos „S'anatomia“ repeticijos. Organizatorių archyvo nuotr.

Jaunojo kompozitoriaus operos atsiradimą lėmė M. K. Čiurlionio stipendija-paskata

Kompozitorius ir atlikėjas Matvydas Leonas Pranulis ruošia savo pirmos operos „S’anatomia“ pastatymą. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje kompoziciją studijuojantis jaunasis kūrėjas šį ypatingą kūrybinį sumanymą realizuoja kaip M. K. Čiurlionio draugijos ir Vasario 16-osios fondo įsteigtos M. K. Čiurlionio stipendijos-paskatos laureatas. LMTA Balkono teatre gimstantis veikalas pasibaigus karantinui bus pristatytas Kauno kameriniame teatre bendradarbiaujant su „Kosmos Theatre“ komanda.

Mantvydas Leonas Pranulis yra pirmasis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentas, tapęs M. K. Čiurlionio draugijos ir Vasario 16-osios fondo įsteigtos M. K. Čiurlionio stipendijos-paskatos jauniesiems kūrėjams laureatu. Stipendija buvo pirmą kartą teikiama šių metų vasario 17-ąją, švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną LMTA Didžiojoje salėje. Stipendijos iniciatorė – M. K. Čiurlionio draugija, steigėjas – Vasario 16-osios fondas. Stipendijos dydis – 5000 eurų.

Šiuo metu III kurse LMTA skaitmeninių technologijų specializaciją studijuojantis Mantvydas Leonas Pranulis M. K. Čiurlionio stipendiją-paskatą pelnė 12-os dalių etnokosmologinio garsinio veiksmo „S’anatomia / Ženklai“ įgyvendinimui.

„M. K. Čiurlionio stipendija man buvo labai didelis paskatinimas imtis vieno iš didžiausių darbų savo gyvenime. Gavęs paramą, karantino laikotarpiu galėjau susikaupti darbui ir kūrybinio sumanymo plėtotei. Šiandien jau įpusėjo mano garsinio veiksmo „S’anatomia“ darbai – kūrinys pradeda įgauti fizinį pavidalą. Praėjus karantinui jis bus pristatytas Kauno kameriniame teatre bendradarbiaujant su „Kosmos Theatre“ komanda“, – džiaugiasi jaunasis kūrėjas.

Projektą prodiusuoja „Kosmos Theatre“ bendradarbiaudamas su Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Iki antrojo karantino įvedimo LMTA Balkono teatre jau prasidėjo kūrybinės komandos susitikimai ir repeticijos, jos tęsiamos ir dabar, laikantis visų saugumo reikalavimų. Pastatymą Kauno kamerinio teatro scenoje ketinama pristatyti vos tik karantinui pasibaigus.

Mantvydas Leonas Pranulis yra ir kompozitorius, ir atlikėjas. Su savo suburtu ansambliu „Brave Noises“ jis 2015 metais laimėjo „Vilnius Jazz Young Power“ konkursą ir geriausio instrumentininko prizą. 2017 metais Klaipėdos džiazo festivalyje su grupe „Allergy+“ M. L. Pranulis tapo konkurso „Jazz talentai“ nugalėtoju. Jaunasis kūrėjas taip pat rašo garso takelius kinui, kuria muziką teatro spektakliams, šiais metais išleido savo naujausią, trečiąjį albumą „Liar who fell in love with truth“. „S’anatomia“ yra dižiausias M. L. Pranulio ligšiolinis darbas.

M. K. Čiurlionio stipendija-paskata yra kasmetinė. Pagal jos nuostatas, kasmet skiriamos dvi paskatos-stipendijos: po vieną Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Vilniaus dailės akademijos studentams. Pirmaisiais metais stipendija-paskata LMTA buvo skiriama Kompozicijos katedros studentams. Greta M. L. Pranulio kūrybinių projektų paraiškas pateikė dar trys studentai. 2021 metais ketinama skelbti konkursą kitų LMTA katedrų studentams.

Pasak M. K. Čiurlionio draugijos pirmininko Sauliaus Valiaus, tikimasi, kad stipendijos paskatins susimąstyti ir apie artėjantį M. K. Čiurlionio 150 metų jubiliejų, kurį švęsime 2025-aisiais, prisidės prie solidžios šventinės programos kūrimo, kurią sudarys ir su stipendijos parama atsiradę nauji kūriniai.

LMTA inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment