„Šokis plius miestas“ plius Kompozitorių namai

„Šokis plius miestas”. Stop kadras

„Šokis plius miestas“ plius Kompozitorių namai

Nuo lapkričio 9-osios LRT TELEVIZIJOS ir LRT PLIUS kanaluose žiūrovai matys trumpus programinius intarpus-vaizdo klipus, kuriuose vienas kitą atskleidžia architektūra ir šiuolaikinis šokis. Tai – jau antrasis LRT PLIUS inicijuojamo projekto „Šokis plius miestas“ ciklas, kuris šiemet įgyvendintas kartu su Lietuvos šokio informacijos centru, „Architektūros fondu“ ir Šeiko šokio teatru.

„Šokis plius miestas“ projekto komanda antrą kartą pabandė patikrinti, ko vertas lyg ir nieko gera nežadantis posakis „kalbėti apie muziką yra tas pats, kas šokti apie architektūrą“ ir dar kartą įrodė, kad jame užkoduotos didžiulės kūrybinės erdvės, į kurias įžengus alkis eksperimentuoti tik didėja“, – sako projekto iniciatorė, LRT Kultūros turinio redaktorė Agnė Biliūnaitė.

Šiais metais „Šokis plius miestas“ plečia savo geografiją ir pristato vaizdo klipus, sukurtus Vilniuje ir Klaipėdoje. Sostinėje profesionalūs šokėjai filmuoti Kompozitorių namuose, Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose, Lietuvos kooperatyvų sąjungoje, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ir Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose. Šioms erdvėms atsiskleisti padėjo choreografai-šokėjai A. Lisičkinaitė, P. Lisauskas, I. Navickaitė, L. Karvelis, Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ šokėjai A. Gudaitė ir L. Žakevičius, choreografas M. Rimeikis, baleto solistės J. Stankevičiūtė ir K. Gudžiūnaitė. Iš viso žiūrovai išvys penkis režisieriaus Jevgenij Tichonov parengtus vaizdo klipus iš sostinės, kuriuose skamba kompozitoriaus Ado Gecevičiaus muzika.

Kompozitorių sąjungos pastatas su gyvenamųjų namų kvartalu sukurtas 1966 m., pastato architektai – Vytautas Edmundas Čekanauskas ir Vytautas Brėdikis. Suomijos regioninio modernizmo įkvėpti Kompozitorių namai pasižymi subtilia architektūros kalba: pastate erdvė yra kuriama linija, natūraliais paviršiais, jų faktūromis, iki smulkmenų apgalvotomis detalėmis – tuo, kas gali pasirodyti nematoma. Jaukiai ramias Kompozitorių namų erdves projekto „Šokis plius miestas“ vaizdo klipe užpildo ekspresyvios šiuolaikinio šokio šokėjų ir choreografų Luko Karvelio ir Ievos Navickaitės improvizacijos.

Apibūdindamas patirtį šiame projekte, režisierius J. Tichonov sako besitikintis, kad klipais pavyks žiūrovus pakviesti į žinomus pastatus pažvelgti naujai: „Bendradarbiaudamas su šokio kūrėjais pasirinktose erdvėse norėjau per vaizdo kameros objektyvą atskleisti ir savo architektūros matymą, pajutimą, todėl tikiu, kad visiems mums pažįstami architektūros objektai vaizdo klipuose atsiskleis naujais ir kartais netikėtais rakursais, linijomis ir net energetika.“

Režisieriui antrina ir viena iš projekto organizatorių, architektė, „Architektūros fondo“ projektų vadovė Margarita Kaučikaitė: „Buvo įdomu pamatyti, kaip architektūrą – materialias, aiškias ribas turinčias pastatų erdves – užpildo ir savaip interpretuoja šiuolaikinio šokio atlikėjai. Kurdami šiuos klipus rinkomės įdomiausius Vilniaus mieste sukurtus pastatus. Čia nusprendėme savaip pratęsti pernykštę Kauno video klipų idėją: jeigu Kauno miesto veidą formuoja tarpukario modernizmo architektūra, tai Vilniaus mieste yra neabejotinai ryškus vėlyvojo modernizmo stilius – tai teatrai ir renginių salės, valdžios ir kultūros rūmai, kuriuos kūrė architektai A. ir V. Nasvyčiai, V.E.Čekanauskas, N. Bučiūtė, J. Šeibokas, A. Mačiulis.”

Su Vilniaus mieste filmuotais projekto „Šokis plius miestas“ klipais jau galima susipažinti LRT mediatekoje.

„Šokis plius miestas“ rezultatas dar kartą patvirtino, kokie atviri ir laisvi yra šokio kūrėjai, sugebantys dirbti skirtingose erdvėse ir atskleisti šokį ne tik įprastose scenose, bet ir medijų pagalba. Tikime, kad projektas padės šiuolaikiniam šokiui priartėti prie žiūrovo ir paskatins jį atrasti mūsų miesto architektūros grožį ir ypatumą”,– apibendrindama projektą sako Lietuvos šokio informacijos centro projektų koordinatorė Anastasija Dichtiar.

Lapkričio 9 dieną TV eteryje prasidėsiantį projektą kartu su LRT PLIUS pristato Lietuvos šokio informacijos centras, Architektūros fondas ir Šeiko šokio teatras; jį įgyvendinti padeda Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės bei Lietuvos kultūros taryba.

Pagal lrt.lt inf. 

Komentarų dar nėra

Post A Comment