Išleista kompozitoriui Anatolijui Šenderovui skirta monografija

Viršelyje panaudota D. Matvejevo nuotr.

Išleista kompozitoriui Anatolijui Šenderovui skirta monografija

Lietuvos kultūros tyrimų institutas išleido muzikologės Kamilės Rupeikaitės monografiją „Dialogai. Kompozitorius Anatolijus Šenderovas“.

Knygoje, skirtoje vienam ryškiausių Lietuvos kompozitorių, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui Anatolijui Šenderovui (1945–2019) aptariamos svarbiausios jo kūrybos temos, muzikos kalbos ir dramaturgijos ypatumai, reikšmingiausi kūriniai. Didelis dėmesys skiriamas kūriniams žydiška tematika, kuriuose organiškai dera šiuolaikinės muzikos kalbos priemonės ir senosios žydų muzikos tradicijos.

Monografijoje pristatoma visa litvakų muzikų Šenderovų šeima, palikusi ryškų įspaudą Lietuvos muzikiniame gyvenime; gausu paties kompozitoriaus minčių apie kūrybą, ryšį su atlikėjais ir klausytojais, prisiminimų apie gyvenimo kelyje sutiktas ypatingas jo pasaulėvoką formavusias asmenybes. Mintimis apie bendradarbiavimą su A. Šenderovu dalinasi jo bičiuliai atlikėjai, kartu su kompozitoriumi išgyvenę unikalius kūrybinius procesus.

Monografija skirta visiems, besidomintiems XX a. antrosios pusės – XXI a. pirmųjų dešimtmečių Lietuvos muzikine kultūra, kūrėjo tapatybės, šiuolaikinės muzikos suvokimo ir atlikimo klausimais.

Monografijos autorė dr. Kamilė Rupeikaitė yra Lietuvos kultūros tyrimų instituto Muzikos ir teatro istorijos skyriaus mokslo darbuotoja, Lietuvos kompozitorių sąjungos Muzikologų sekcijos narė. 2008-2019 dėstė muzikos istorijos disciplinas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, 2007-2011 buvo kultūros savaitraščio „7 meno dienos“ muzikos redaktorė. Yra paskelbusi mokslo straipsnių recenzuojamuose Lietuvos ir užsienio leidiniuose, parengusi per 200 apžvalginių ir pristatomųjų straipsnių bei recenzijų periodinėje spaudoje. Tarp mokslinių interesų – multikultūriniai muzikos kontekstai, biblinių motyvų panaudojimas profesionaliojoje muzikoje, Lietuvos žydų muzika.

Lietuvos muzikos antena

Komentarų dar nėra

Post A Comment