Valstybinio choro „Vilnius“ 50-mečio koncertas „Nakties rapsodija“

Choras „Vilnius“. D. Matvejevo nuotr.

Valstybinio choro „Vilnius“ 50-mečio koncertas „Nakties rapsodija“

2020 m. spalio 15 d., 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Valstybinis choras „Vilnius“ mini 50-ties metų kūrybinės veiklos jubiliejų. Kolektyvas plėtoja prasmingą Lietuvos kultūrai veiklą, populiarindamas įvairių žanrų ir formų sakralinę muziką, inicijuodamas ir pristatydamas naujas kūrinių premjeras, nacionalinę chorinę muziką, tiesdamas naujus kultūrinius tiltus.

Siekiant išryškinti ir akcentuoti jo, kaip lietuviškos muzikos ambasadoriaus, misiją, jubiliejinėje dviejų dalių programoje skambės Antano Rekašiaus, Vytauto Miškinio, Vaclovo Augustino, Donato Zakaro kūriniai, pirmą kartą bus atliktos Lino Rimšos „Džiazo mišios“.

Pirmoje koncerto dalyje lietuvių tautosakos dvasią ir kalbą įamžins Vytauto Miškinio „Neišeik, saulala“. Kompozitoriaus Vaclovo Augustino itin subtilus ir meistriškas kūrinys „Great Art Thou, O Lord“, išsiskleidžiantis lyg gėlės žiedas, nepaliks abejingų. Pirmą dalį baigs įstabaus grožio, giedros lyrikos ir skaidrios faktūros Donato Zakaro „Magnificat“.

Antroje renginio dalyje – kompozitoriaus Lino Rimšos „Džiazo mišių“ pasaulinė premjera, skirta choro „Vilnius“ kūrybinei sukakčiai. Tai penkių dalių (Kyrie, Gloria, Credo, Sanctus ir Agnus Dei) sakralinis ciklas mišriam chorui ir bigbendui. Mintis sukurti modernias lietuviškas mišias, derinant klasikinius pradmenis su novatorišku požiūriu į šį žanrą, kilo jau seniai, ji brandinta ir gludinta daugiau nei metus. Kompozitorius kūrinyje aktualizuoja sakralines tradicines mišias šiuolaikinėmis priemonėmis, reljefiškomis melodijomis, harmonija ir ritmingai veržliais vingiais.

PROGRAMA:
Vytautas Miškinis – „Neišeik, saulala“
Vaclovas Augustinas – „Great Art Thou, O Lord“
Donatas Zakaras – „Magnificat“
Linas Rimša – „Jazz mass“ (pasaulinė premjera, 2020)

ATLIKĖJAI:
Valstybinis choras VILNIUS
(meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas)
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
(muzikos direktorius ir dirigentas Sergej Krylov)
LITHUANIAN JJAZZ ENSEMBLE (vadovai Jievaras Jasinskis, Liutauras Janušaitis)
Dovilė KAZONAITĖ (sopranas)
Eugenijus CHREBTOVAS (bosas)
Dirigentas Artūras DAMBRAUSKAS

Bilietus platina www.filharmonija.lt.

Renginio partneriai – Lietuvos kompozitorių sąjunga ir Asociacija LATGA.

Choro „Vilnius“ inf.  

Komentarų dar nėra

Post A Comment